Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 761
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miłochów: Nowa wiata

Sobota, 3 lutego 2024, 9:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 lutego 2024, 11:02
Autor: red
Miłochów: Nowa wiata
Fot. Gmina Świdnica
– Cieszę się, że po wielu latach udało się stworzyć miejsce integracji dla mieszkańców Miłochowa. Teren na którym znajduje się ten obiekt stanowi potencjał do rozbudowy. Bardzo nam zależało, aby w naszej gminie powstały takie miejsca integracji. Przebudowa terenu rekreacyjnego w Miłochowie miała na celu stworzenie centrum rekreacji i udostępnienia go mieszkańcom do aktywnego spędzania wolnego czasu. Końcówka mojej kadencji jest imponująca: kilka tygodni temu uroczyście otworzyliśmy stanicę w Wilkowie, dzisiaj jesteśmy w Miłochowie, za kilka dni otwieramy stanicę w Bystrzycy Dolnej. Gotowa jest także stanica z przystanią kajakową w Burkatowie. Buduje się stanica w Lubachowie. Patrząc na te obiekty mogę z przekonaniem powiedzieć, że ich budowa była naprawdę potrzebna. Bo tam gdzie ludzie się spotykają, prowadzą rozmowy zawsze powstają dobre pomysły i tworzy się dobro i tego Wam serdecznie życzę – mówiła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Na zaproszenie Organizatorów: sołectwa wraz z KGW Miłochów w uroczystym otwarciu udział wzięli przedstawiciele samorządu gminy Świdnica, wśród nich wójt gminy Teresa Mazurek, przewodnicząca Rady Gminy Świdnica Regina Adamska, zastępca wójta Bartłomiej Strózik, sekretarz gminy Jadwiga Generowicz, dyrektor GOKSiR Krzysztof Jas, rzecznik prasowy Janusz Waligóra, Jarosław Socha inspektor działu Inwestycji i Infrastruktury Technicznej, Anna Krawczyszyn, sołtysi sołectwa Pszenno i Wilków, ks. proboszcz Kazimierz Gniot oraz zaproszeni goście.

Cieszę się, że w tak krótkim czasie mogę uczestniczyć w takiej pięknej uroczystości. Nie tak dawno uczestniczyłem w uroczystym otwarciu stanicy w Wilkowie, a dzisiaj jestem z Wami w Miłochowie. Dobrze, że powstają takie miejsca gdzie ludzie mogą się spotkać. Z pewnością w takich miejscach będzie wzrastało dobro, a że jest zaplecze kuchenne, to z pewnością będzie można napić się dobrej herbaty i coś dobrego zjeść – mówił ks. Kazimierz Gniot, proboszcz Parafii Rzym.-Kat. pw. św. Mikołaja w Pszennie.

W efekcie przebudowy terenu rekreacyjnego w Miłochowie wykonano altanę o konstrukcji drewnianej i dachu dwuspadowym, o powierzchni ok. 50 m2. Wewnątrz obiektu powstało pomieszczenie wielofunkcyjne oraz magazyn. Obiekt wyposażono w instalację elektryczną oraz zastosowano rozwiązanie sprzyjające ochronie środowiska poprzez wykorzystanie energooszczędnych opraw oświetleniowych wyposażonych w źródła światła LED. Wartość inwestycji to 159 539,34 zł, w tym uzyskane dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 stanowiło kwotę 95 445,00 zł.

- Jesteśmy przekonani, że nowa altana będzie znakomicie wypełniać funkcję rekreacyjno-kulturalną dla sołectwa i będzie miejscem spotkań i integracji mieszkańców Miłochowa. Bardzo dziękujemy pani wójt i panu zastępcy za realizację tej inwestycji – mówiła sołtys sołectwa Miłochów, Iwona Gawron.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group