Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 1093
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Nowe asfaltowe nawierzchnie

Sobota, 15 lipca 2023, 11:40
Autor: red
Gmina Świdnica: Nowe asfaltowe nawierzchnie
Fot. Gmina Świdnica
Kolejne dobre wiadomości, tym razem dla mieszkańców Mokrzeszowa i Pszenna (ul. Fabryczna).

Zakończone zostało zadanie inwestycyjne obejmujące przebudowę drogi w Mokrzeszowie o długości 475 m i szerokości od 3,0-5,0 m, o nawierzchni asfaltowej na podbudowie kamiennej wraz z odwodnieniem. Łączny koszt zadania to ponad 452 tys. zł.

W ramach zadania w Pszennie wykonano podbudowę oraz warstwę wiążącą z masy mineralno-bitumicznej na odcinku ponad 300 m. o szerokości 4,5 m. Od września wykonawca przystąpi do przebudowy kanalizacji deszczową wraz z wpustami ulicznymi. II etap przebudowy ul. Fabrycznej obejmie kolejne 303 m w granicach terenów zabudowanych. Łącznie w ramach I i II etapu przebudowana zostanie cała ul. Fabryczna na długości 606 mb.

We wrześniu br. planowane jest rozpoczęcie prac związanych budową kanalizacji sanitarnej w północnej części wsi Mokrzeszów oraz likwidację starej wyeksploatowanej oczyszczalni ścieków, która obecnie obsługuje cześć południową miejscowości. W ramach zadania wykonana zostanie sieć kanalizacyjna z rur PVC z włączeniem do nowej zaprojektowanej oczyszczalni ścieków. Dzięki realizacji zamierzenia, zbiorczym systemem kanalizacyjnym, objęta zostanie cała miejscowość.

Inwestycje zyskały dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych - Edycja3PGR w łącznej wysokości 6 244 000 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group