Niedziela, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 766
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Nowe atrakcje

Środa, 15 marca 2023, 9:49
Aktualizacja: 9:50
Autor: red
Świebodzice: Nowe atrakcje
Fot. organizatorzy
Druga edycja Świebodzickiej Piątki&Dychy zamiast późnojesiennego terminu, tym razem zapisze się w kalendarzach 21 maja.

Na biegaczy czekają nowe atrakcje-poza dwoma dystansami biegu głównego oraz zawodami dla dzieci, w harmonogramie widnieje również bieg dla sztafet.
- Zbliża się druga edycja Świebodzickiej Piątki&Dychy, która zaplanowana jest na 21 maja. Świetna, zorganizowana przez Klub Sportowy GVT Training, pierwsza edycja biegu pokazała, że takie wydarzenia należy kontynuować. - mówi o biegowej imprezie Burmistrz Miasta Świebodzice Paweł Ozga. - Ekipa z GVT to ludzie z wielkim zaangażowaniem, miłością do sportów, dołożyli wszelkich starań, aby mieszkańcy naszego miasta rozwijali pasję do biegania, dbali o swoje zdrowie i aktywnie spędzali czas wolny. Jestem przekonany, że i tak będzie tym razem. Gorąco zachęcam do udziału w biegu Świebodzicka Piątka&Dycha.

W ubiegłym roku na początku listopada w Świebodzicach na Dolnym Śląsku po raz pierwszy w historii lokalni mieszkańcy zagrzewali do walki zawodników biorących udział w debiutującej Świebodzickiej Piątce&Dysze. Wydarzenie zorganizowane przez lokalny klub sportowy KS Pho3nix GVT Świebodzice cieszyło się dużą frekwencją zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. W rywalizacji bowiem brały udział całe rodziny, które stawiły się na linii startu, przyjeżdżając z różnych zakątków kraju.

- Świebodzicka Piątka&Dycha podobnie jak w ubiegłym roku będzie wydarzeniem dla całej rodziny. Zaplanowaliśmy bieg główny na dystansie 5 km i 10 km, zawody dla dzieci, ale także sztafety, w których może pobiec rodzina, nawet nieszczególnie sportowo zaawansowana - o tegorocznej edycji biegu opowiada Zbigniew Gucwa, pomysłodawca i dyrektor zawodów. - Limit czasu pozwala tych 500 metrów nawet po prostu przemaszerować. Mogą się także skrzyknąć koledzy z pracy, grupa przyjaciół czy sąsiedzi z tego samego bloku, szczególnie że można wystartować również w sztafecie mieszanej. Ideą naszych zawodów jest oczywiście rywalizacja, z założenia wpisana w sport, ale przede wszystkim chcemy pokazać i kładziemy główny nacisk, że aktywnością sportową, zwłaszcza jeśli zajmujemy się tym amatorsko, można się znakomicie bawić i to całą rodziną.

Dwa dystanse, biegi dla dzieci i nowość-sztafety Świebodzicka Piątka &Dycha umożliwia uczestnictwo każdemu miłośnikowi aktywnego trybu życia, niezależnie od jego stopnia zaawansowania i stażu treningowego. Biegi główne na dystansie 5 km i 10 km sprawiają, że nawet dopiero zaczynając przygodę z bieganiem, można sprawdzić się na krótszej trasie, która poprowadzi przez główne ulice miasta.

Wśród tegorocznych biegaczy ponownie pojawią się także najmłodsi. To oni jako pierwsi pokonają różne dystanse przygotowane w zależności od grupy wiekowej. Nowością będzie bieg dla sztafet, którego uczestnicy pokonają 4 x 500 metrów.

Przygotuj się do biegu razem z GVT.

Bieg organizowany przez KS Pho3nix GVT Świebodzice odbędzie się 21 maja. Zapisy na wydarzenie dla wszystkich uczestników biegów głównych, sztafet oraz dzieci znajdują się na platformie https://zapisy.inessport.pl/.
W tym samym czasie w sali sportowej przy szkole podstawowej odbywają się bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci Pho3nix Academy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group