Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Nowe brodziki na letnim kąpielisku

Czwartek, 9 czerwca 2016, 13:27
Aktualizacja: 16:28
Autor: red
Świebodzice: Nowe brodziki na letnim kąpielisku
Fot. UM Świebodzice
Trwają prace przed rozpoczęciem nowego sezonu letniego na odkrytym basenie przy ul. Rekreacyjnej 1.

Na najmłodszych czekać będzie niespodzianka – nowe brodziki. Metalowe, ośmiokątne niecki zastąpiły wysłużone, betonowe budowle.

Na terenie kąpieliska sporo się dzieje, bo realizowana jest także stacja uzdatniania wraz z przyłączami do obu niecek oraz budowa nowych chodników wokół wszystkich basenów. Wykonawcy zapewniają, że do otwarcia sezonu zdążą. A jest ono planowane na piątek, 24 czerwca, czyli ostatni dzień roku szkolnego i jednocześnie początek wakacji.
- Liczymy, że pogoda pozwoli na otwarcie sezonu wraz z początkiem wakacji, ale sporo zależy także od wykonawców zadania – mówi Janusz Zieliński, prezes OSiR Świebodzice Sp. z o.o.

Bilety wstępu pozostają na dotychczasowym poziomie, czyli 6 zł normalny i 3 zł ulgowy na cały dzień kąpieli. Wzorem lat ubiegłych OSiR przygotował także ofertę dla osób pracujących, które chciałyby po pracy jeszcze skorzystać z basenu – cena po godz. 16:00 dla wszystkich będzie wynosić 3 zł. Kąpielisko czynne będzie codziennie w godz. 10:00-18:00.

Wymiana brodzików to kolejny etap modernizacji kąpieliska przy ul. Rekreacyjnej. W I etapie objęła ona budowę zaplecza socjalnego - gastronomicznego wraz z infrastrukturą techniczną dla zespołu basenów (o powierzchni 712,4 m2 i kubaturze 1879,3 m3), a także montaż i przyłączenie nowej instalacji systemu uzdatniania wody. Wartość tego zadania to 3 mln zł.

Brodziki wraz ze stacją uzdatniania i przyłączami kosztowały miasto 670 tys. zł, budowa nowych chodników to ponad 300 tys. zł – kwota wydaje się spora, ale chodników jest naprawdę dużo - ponad 1000 m2.

W sąsiedztwie kąpieliska znajdują się także inne, atrakcyjne obiekty sportowe:

zespół boisk ORLIK,
skatepark
boisko piaszczyste, na którym można grać w plażową piłkę nożną, ręczną i siatkową
tor do boule.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group