Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 541
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowe chodniki to lepsze bezpieczeństwo

Wiadomości: Gmina Świdnica
Sobota, 5 maja 2012, 7:01
Aktualizacja: 7:07
Autor: red
Fot. użyczone
Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, każdego roku w gminie Świdnica oddawane są do użytku nowe chodniki. Tylko w ostatnim roku wybudowano ich ponad 1400m2.

W roku bieżącym prace przy modernizacji chodników oraz zatokach autobusowych prowadzone będą zarówno systemem zleconym jak i systemem gospodarczym. Łączna wartość środków przeznaczonych na prace modernizacyjne wyniesie ok. 400 tys. zł.
Z pewnością będziemy kontynuować budowę chodników w tych miejscowościach, w których prace były rozpoczęte jeszcze w 2011 roku. Naszym nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych na drogach o wzmożonym natężeniu ruchu kołowego, a w szczególności o charakterze tranzytowym. Dlatego też priorytetem w roku bieżącym będzie połączenie chodnikiem Witoszowa Dolnego z Witoszowem Górnym – mówiła na ostatniej naradzie sołtysów, wójt gminy T. Mazurek.

Ponadto prace prowadzone będą w miejscowościach Pszenno, Wiśniowa, Sulisławie, Bystrzyca Dolna, a także na innych miejscowościach na terenie gminy, których Rady Sołeckie zadeklarowały chęć przeznaczenia części środków sołeckich na poprawę bezpieczeństwa na wsi. Dodatkowo powstaną nowe zatoki autobusowe, m.in. w Niegoszowie i Burkatowie.
W miarę zgłaszania potrzeb przez sołtysów wsi, wszystkie miejscowości w gminie Świdnica wyposażone są w podesty pod pojemniki do zbiórki PET. Z pewnością nowa infrastruktura, oprócz poprawy bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego, wpłynie także na atrakcyjność miejscowości podnosząc poziom jej estetyki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group