Piątek, 10 lipca
Imieniny: Amelii, Antoniego, Filipa
Czytających: 596
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowe drogi po odbiorze technicznym

Wiadomości: Żarów
Czwartek, 5 listopada 2015, 8:52
Autor: opr.red.
Fot. www.um.zarow.pl
Zakończyły się już prace związane z modernizacją dróg gminnych w Mrowinach, Pyszczynie, Pożarzysku i Krukowie. Drogi zostały wyremontowane ze środków budżetu gminy Żarów i pozyskanych z Terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Dolnośląskiego.

Zmodernizowane odcinki drogowe w poniedziałek, 26 października zostały oficjalnie odebrane. Odbiór zakończonych prac remontowych odbył się z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Urzędu Miejskiego w Żarowie oraz Inspektora Nadzoru Budowlanego. - W tym roku wyremontowanych zostało siedem gminnych dróg. W Krukowie zmodernizowano ulicę Leśną i Tarnawską, a w Mrowinach ulicę Ogrodową i Polną. Z tych samych środków wyremontowaliśmy również dwie ulice w Pyszczynie i jedną drogę w Pożarzysku. Potrzeb w tym zakresie jest jeszcze wiele, dlatego co roku zabiegamy o pozyskanie dodatkowych środków finansowych na realizację inwestycji drogowych - mówi Wojciech Lesiak z Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Koszt budowy nowych dróg na wsiach wyniósł ponad 659 tysięcy złotych. Dodatkowe pieniądze w wysokości 306 tysięcy złotych na modernizację dróg rolnych zostały pozyskane z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych. Gmina Żarów na to zadanie dołożyła z własnego budżetu ponad 350 tysięcy złotych.

W planach inwestycyjnych na przyszły rok jest modernizacja kolejnych dróg. Remontu prawdopodobnie doczekają się drogi w Imbramowicach, Krukowie, Pożarzysku i Żarowie przy ulicy Spokojnej, Cembrowskiego i w okolicach stumetrówki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group