Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 987
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nowe elewacje i wyremontowane dachy budynków

Czwartek, 6 czerwca 2019, 11:44
Autor: red
Żarów: Nowe elewacje i wyremontowane dachy budynków
Fot. UM Żarów
To już kolejne budynki, które dzięki przeprowadzonym remontom zyskały nowy wizerunek i stały się wizytówką naszego miasta.

Budynek przy ul. Sikorskiego 5-7 zyskał nową elewację, a kamienice przy ul. Armii Krajowej 32, Armii Krajowej 27 oraz Mickiewicza 10 mają wyremontowane pokrycie dachowe.

Wszystkie prace zostały przeprowadzone w ramach projektu rewitalizacji miasta Żarów, który wspólnie z gminą Żarów realizują wspólnoty mieszkaniowe. Odnowione budynki są już po oficjalnym odbiorze technicznym.

– Unijne pieniądze to nie tylko dofinansowania na chodniki, ale także wiele projektów związanych z termomodernizacją czy rewitalizacją, z których Żarów bardzo mądrze i skutecznie korzysta. Budynki zyskują odnowione elewacje i nowe dachy. Wiele z nich zostało już wyremontowanych i oddanych do użytku lokatorów. Prace przy kolejnych budynkach wciąż jeszcze trwają, a ich celem jest przede wszystkim poprawa warunków życia mieszkańców. Podejmowane w ramach rewitalizacji działania inwestycyjne mają doprowadzić do zmiany wyglądu i poprawy estetyki budynków, podniesienie komfortu życia oraz bezpieczeństwa – mówi Stanisław Stojewski inspektor nadzoru inwestorskiego, który obecny był przy procedurze technicznego odbioru wyremontowanych budynków.

Nowe elewacje, ocieplenia i dachy budynków to efekt projektu, który realizuje gmina Żarów oraz wspólnoty mieszkaniowe „Odnowa wielorodzinnych budynków mieszkalnych w ramach rewitalizacji miasta Żarów na lata 2014-2020”. Program rewitalizacji budynków mieszkalnych to już kolejny projekt, na który gmina Żarów otrzymała dofinansowanie. W 2013 roku, dzięki projektowi rewitalizacji szesnaście wspólnot mieszkaniowych oraz jeden budynek gminny zostały kompleksowo wyremontowane. Teraz, na przełomie 2018/2019 roku łącznie wyremontowanych zostanie 27 budynków wspólnot mieszkaniowych i dwa budynki komunalne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group