Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nowe inwestycje przy Placu Wolności w Żarowie

Poniedziałek, 15 października 2018, 7:27
Autor: red
Burmistrz Leszek Michalak oraz radny Rady Miejskiej Norbert Gałązka spotkali się wczoraj z mieszkańcami Placu Wolności oraz ulicy Słowackiego, Puszkina i Kwiatowej w Żarowie. Tematem spotkania były kolejne inwestycje, które będą realizowane na tym terenie.

W tej chwili trwają tam remonty dróg, ale już niebawem miejsce to znów zmieni swój wizerunek. Dodatkowo, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców wprowadzona zostanie tam nowa organizacja ruchu.
- Plac Wolności, podobnie jak kilkanaście innych ulic w Żarowie objęte są dofinansowaniem na przebudowę dróg. Inwestycja ta realizowana jest w ramach dużego projektu "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Żarów poprzez remont dróg oraz zagospodarowanie terenów i przestrzeni publicznych w celu przywrócenia lub nadania im nowych funkcji społecznych, edukacyjnych i rekreacyjnych", na który pozyskaliśmy unujne dofinansowanie. Niebawem również drogi przy ul. Słowackiego, Puszkina i Kwiatowej zyskają nową nawierzchnię asfaltową. Na terenie przy Placu Wolności w Żarowie przebudowana zostanie droga, ale także planujemy tutaj zrealizować inne zadania. Będzie to budowa siłowni zewnętrznej z nowymi urządzeniami oraz strefy rekreacji, w ramach której planowane jest postawienie altany ogrodowej, stołu do gier z ławą, nowych ławek, koszy na śmieci i stojaków na rowery. Na placu zamontowany zostanie także nowy plac zabaw - wyjaśnia burmistrz Leszek Michalak.

Podczas spotkania z mieszkańcami ustalono także, że na Placu Wolności wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, a w miejscu kolizyjnego skrzyżowania przy Placu Wolności oraz ulicy Kwiatowej i Puszkina powstanie mini rondo, aby upłynnić ruch w tym miejscu. Wjazd będzie od strony ulicy Mickiewicza w Żarowie. Ma powstać również parking na około 23 miejsc parkingowych.
- Plac Wolności zmieni swój wizerunek, ale prace rewitalizacyjne będą tutaj zrealizowane dopiero po zakończeniu przebudowy drogi i oddaniu jej do użytku mieszkańców. Po zakończeniu prac, dopiero kolejny wykonawca będzie mógł rozpocząć inwestycje, które zaplanowaliśmy na tym terenie. Niebawem będzie można skorzystać z urządzeń nowej siłowni zewnętrznej, która zostanie zamontowana na Placu Wolności. Wśród urządzeń będzie to steper, narciarz, orbitrek, twister potrójny, wioślarz oraz ławka podwójna. Na nowym placu zabaw dla dzieci zamontowane zostaną również nowe urządzenia. Będzie to zestaw ze zjeżdżalnią, huśtawka podwójna i huśtawka wagowa, bujaki, karuzela oraz piaskownica. Będą to kolejne zadania zrealizowane na tym terenie, które zmienią wygląd tego miejsca. A przy okazji, dzięki wprowadzonej nowej organizacji ruchu, zrobi się tutaj bezpieczniej - mówi radny Norbert Gałązka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group