Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 990
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Nowe inwestycje w Świebodzicach

Czwartek, 18 sierpnia 2011, 12:49
Aktualizacja: 12:54
Autor: UM Świebodzice
Świebodzice: Nowe inwestycje w Świebodzicach
Na zdjęciu rozpoczęta niedawno budowa zakładu GEA Polska
Fot. użyczone
Wodociąg do Podstrefy Świebodzice i przebudowa ulic w obrębie Rynku – to nowe inwestycje w Gminie Świebodzice. Rada Miejska na sesji w dniu 17 sierpnia zatwierdziła zmiany w budżecie na bieżący rok, które umożliwią ich realizację.

Pieniądze na dodatkowe zadania znalazły się w budżecie, dzięki oszczędnościom na innych inwestycjach oraz przesunięciom w ramach budżetu.

Wykonanie wodociągu do Podstrefy jest koniecznością ze względu na pojawienie się inwestora – firmy GEA, która rozpoczęła już budowę swojego zakładu. Gmina przeznaczy na to zadanie 820 tys. zł.

Są także dobre informacje w kwestii miejskich dróg. W ramach rewitalizacji miasta wyremontowane zostaną uliczki w rejonie Rynku. Okazało się, że pozostały oszczędności z innych zadań, wykonywanych w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji. Te pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę ulic w obrębie ścisłego centrum. Chodzi o ciąg Żeromskiego-Rynek-Prusa i po drugiej stronie: Sienkiewicza-Rynek-Kopernika. Na razie przeznaczono 70 tys. zł na wykonanie dokumentacji technicznej.

Rada zatwierdziła także przesunięcie pieniędzy w ramach budżetu Zakładu Gospodarki Komunalnej. ZGK także zaoszczędził nieco środków na przetargach i dzięki temu będzie miał więcej pieniędzy na utrzymanie bieżące dróg (150 tys. zł), oczyszczanie miasta (101 tys. zł) oraz zakup pojemników do selektywnej zbiórki odpadów – 14 tys. zł.
Dodatkowe 280 tys. zł przeznaczono na roboty uzupełniające w rozbudowywanym Zespole Szkół Integracyjnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group