Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 907
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Nowe mieszkania komunalne w Świebodzicach

Piątek, 26 października 2018, 15:05
Autor: red
Świebodzice: Nowe mieszkania komunalne w Świebodzicach
Fot. UM Świebodzice
Co najmniej 25 mieszkań komunalnych powstanie w Świebodzicach. W środę 24 października burmistrz Bogdan Kożuchowicz oraz Elżbieta Krzan prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach podpisali list intencyjny.

To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców zwłaszcza tych, którzy byliby zainteresowani nowymi mieszkaniami.

W związku z uruchomieniem rządowego programu (chodzi o Społeczne Budownictwo Czynszowe w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego), pojawiły się możliwości realizacji inwestycji mieszkaniowych przez spółdzielnie mieszkaniowe. I to stworzyło atrakcyjne warunki ku temu, aby spółdzielnia mogła budować mieszkania czynszowe. A miasto w tym uczestniczyć.
- W przyszłorocznym budżecie oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy mamy zagwarantowane, że docelowo powstanie 25 mieszkań komunalnych. Rocznie będziemy na to przeznaczać 1 mln złotych– mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz.
-
Jestem bardzo zadowolona, że porozumieliśmy się w tak ważnym temacie, jakim jest mieszkaniowe budownictwo czynszowe – mówi Prezes Spółdzielni Elżbieta Krzan. - Podpisane umowy pomiędzy gminą a SM otwiera drogę do rozpoczęcia planowanego przedsięwzięcia inwestycyjno-budowlanego.

I to nie jest koniec pozytywnych informacji dla mieszkańców, zwłaszcza Osiedla Piastowskiego.

Burmistrz Bogdan Kożuchowicz podpisał zarządzenie obniżające budynkom mieszkalnym niemal 5–krotnie opłatę za tzw. wody opadowe, do poziomu 1 zł/m3. Należy nadmienić, że jednocześnie zostały zniesione różnice w traktowaniu mieszkańców poszczególnych zasobów miasta i w przypadku kiedy opłata zacznie obowiązywać, to dla wszystkich Świebodziczan sposób jest naliczenia będzie jednakowy, tj. naliczenie będzie obowiązywało jedynie od powierzchni dachu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group