Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 962
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Nowe nabytki Miłośników Kolei

Czwartek, 2 sierpnia 2018, 7:54
Aktualizacja: Piątek, 3 sierpnia 2018, 11:00
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Nowe nabytki Miłośników Kolei
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej wzbogaciło się o trzy cenne eksponaty, które otrzymało od Zarządu Spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Pierwszym z nich to odśnieżarka mechaniczna wyprodukowana w roku 1977 przez Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe w Skalmierzycach. Pojazdy tego typu w porze zimowej służyły do odśnieżania torów i rozjazdów a po niewielkiej przebudowie (montaż skrzyni ładunkowej) służyły, jako wózki motorowe.

Kolejnymi nabytkami są dwa wózki motorowe typu WMB-10 nr 257 oraz WM-10 nr 157. Pierwszy z wózków wykorzystywany był na terenie Sekcji PKP PLK S.A. Jelenia Góra i jest to bliźniaczy pojazd do tego, który już od kilku lat można spotkać na gminnej bocznicy. Drugi z nich popularnie zwany "KOLZAM" (od nazwy producenta "Kolejowe Zakłady Maszyn Kolzam") był użytkowany do końca 2017 r. przez jaworzyńskich kolejarzy i pracował w obrębie stacji Jaworzyna Śląska.

Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Kolei składają serdeczne podziękowania dla Zarządu Spółki PKP PLK S.A. za życzliwość i przychylność oraz dla Pana Daniela Gurgacza z firmy Gurgacz Transport & HDS za fachową obsługę transportu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group