Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 1003
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Nowe oblicze targowiska w Jaworzynie Śląskiej

Piątek, 14 lipca 2017, 17:48
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Nowe oblicze targowiska w Jaworzynie Śląskiej
Fot. red
Gmina Jaworzyna Śląska, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 ubiega się o przyznanie dofinansowania na „Przebudowę –rewitalizację targowiska w Jaworzynie Śląskiej”. Szacunkowa wartość inwestycji wynosić będzie 473 tys. 062,91 zł, z czego wnioskowane dofinansowanie to kwota 295 tys. 922,00 zł.

Projekt przewiduje przebudowę istniejącego placu targowego przy ulicy 1 Maja w Jaworzynie Śląskiej. Wymianie zostaną poddane istniejące nawierzchnie utwardzone wraz z budową sieci kanalizacji deszczowej, sieci oświetleniowej, budową ogrodzenia oraz budową przyłączy kanalizacji sanitarnej oraz wodociągowej. W ramach inwestycji zostaną również wybudowane wiaty o konstrukcji drewnianej z dachem jednospadowym Całość placu będzie pełniła funkcję ciągu pieszo-jezdnego. Zakres prac będzie wynikał z konieczności usystematyzowania zagospodarowania terenów z uwagi na ich przeznaczenie. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na koniec II kwartału 2019 roku.
- Dotychczasowa infrastruktura nie spełniała oczekiwań zarówno sprzedających jak i osób odwiedzających targowisko. Dążąc do poprawy jakości życia mieszkańców naszej gminy podjedliśmy działania zmierzające do przebudowy i rewitalizacji obszaru istniejącego targowiska. Liczę, że dostosowanie infrastruktury do panujących standardów wpłynie również na rozwój lokalnego rynku producentów produktów rolnych. Rewitalizacja targowiska jest jednym z elementów działań rewitalizacyjnych jakie planujemy zrealizować na terenie miasta – podkreśla Grzegorz Grzegorzewicz Burmistrz Jaworzyny Śląskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group