Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1529
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Nowe oświetlenie

Poniedziałek, 14 grudnia 2020, 11:11
Autor: red
Gmina Żarów: Nowe oświetlenie
Fot. UM Żarów
Zakończył się montaż nowych słupów oświetleniowych w Kalnie. Prace przy budowie nowego oświetlenia ulicznego trwają teraz przy ul. Henryka Pobożnego w Żarowie.

Budowa oświetlenia ulicznego w Żarowie i Kalnie jest realizowana w ramach zadania inwestycyjnego „Wykonanie oświetlenia na terenie gminy Żarów”. Prace finansowane są ze środków budżetu gminy Żarów.

– Właściwe oświetlenie ma duży wpływ na bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych oraz zwiększa poziom bezpieczeństwa na posesjach mieszkańców, dlatego każdego roku kontynuujemy prace związane z budową i modernizacją oświetlenia ulicznego. Zarówno w Kalnie, jak i Żarowie zamontowane zostało oświetlenie uliczne z oprawami oświetleniowymi typu Led. Nowe słupy oświetleniowe zamontowaliśmy wcześniej także przy ul. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Wierzbnej oraz na skwerze przy ul. Krasińskiego w Żarowie. Zarówno w Żarowie, jak i w w/w wsiach są to pierwsze etapy prac związane z budową oświetlenia na danych ulicach, rozbudowa przedmiotowego oświetlenia kontynuowana będzie w latach kolejnych – mówi Wojciech Lesiak z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Całkowity koszt budowy nowego oświetlenia w Kalnie i przy ul. Henryka Pobożnego to kwota 43.912,46 złotych.

Łączne koszty budowy oświetlenia w roku 2020 wynoszą blisko 150 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group