Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 575
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Nowe place dla najmłodszych

Środa, 8 maja 2013, 10:41
Aktualizacja: 10:43
Autor: red.
Gmina Żarów: Nowe place dla najmłodszych
Fot. UM Żarów
Trzy nowe place zabaw powstaną w Mrowinach, Pyszczynie i Wierzbnej. Gmina pozyskała właśnie środki na ich budowę.

Ponad 15 tysięcy złotych dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego pozyskała właśnie gmina Żarów na budowę trzech nowych placów zabaw. W Mrowinach rozbudowany zostanie plac zabaw przy Szkole Podstawowej, w Wierzbnej i Pyszczynie natomiast nowe urządzenia rekreacyjne dla najmłodszych pojawią się w miejscu zdewastowanych placów zabaw.

- Po raz kolejny sięgnęliśmy po środki unijne, dzięki czemu w najbliższym czasie wykonamy trzy place zabaw dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. To kolejne działanie, które pokazuje, że gmina cały czas się rozwija, a dzięki tego typu projektom poprawiamy jakoś życia naszych mieszkańców, tworząc bezpieczne miejsca zabaw dla najmłodszych - mówi burmistrz Żarowa Leszek Michalak. W poniedziałek 6 maja burmistrz Żarowa podpisał w Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu umowę przyznania pomocy na operację z zakresu małych projektów w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013". Kwota dofinansowania stanowić będzie 80 procent wartości projektu. Pozostałe 20 procent pochodzić będzie z budżetu gminy Żarów.

W trakcie ostatnich czterech lat gmina Żarów, pozyskując na ten cel środki zewnętrzne, wybudowała 15 nowych placów zabaw dla najmłodszych mieszkańców. W tym roku powstaną kolejne trzy place zabaw: w Mrowinach, Pyszczynie i Wierzbnej. Gmina w następnych latach będzie starała się o kolejne środki na budowę nowych placów zabaw m.in. w Żarowie oraz modernizację już istniejących placów zabaw.

(Agnieszka Gryc, rzecznik prasowy UM w Żarowie)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group