Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 990
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Nowe plany strażaków

Wtorek, 17 lutego 2015, 14:38
Aktualizacja: 14:42
Autor: red.
Gmina Żarów: Nowe plany strażaków
Fot. UM Żarów
Zakup specjalistycznego sprzętu i umundurowania, modernizacje strażackich remiz, pozyskanie nowych wozów bojowych i więcej wyszkolonych druhów. To tylko część planów, jakie na ten rok mają żarowscy strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Każdego roku druhowie omawiają je na zebraniach sprawozdawczych w swoich jednostkach.

- Trwa właśnie cykl zebrań podczas których strażacy wspólnie z burmistrzem Leszkiem Michalakiem, zastępcą Grzegorzem Osieckim i przedstawicielami świdnickiej straży pożarnej planują nowe zadania na 2015 rok. Spotkania potrwają do 7 marca - mówi Michał Domański inspektor ds. wojskowości, obrony cywilnej, bezpieczeństwa i porządku publicznego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Corocznie do żarowskich jednostek strażackich trafia dużo specjalistycznego sprzętu przeciwpożarowego. Ten rok ma być pod tym względem równie udany. Po raz pierwszy w historii jednostkę ochotników w Żarowie zasili zupełnie nowy wóz strażacki. - Wyposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w nowoczesny sprzęt to inwestowanie w bezpieczeństwo. Każdego roku strażacy otrzymują zakupiony ze środków gminy profesjonalny sprzęt i są szkoleni z zakresu ratownictwa drogowego. Dzięki temu mogą szybciej dotrzeć na miejsce i skuteczniej walczyć zarówno z pożarami, jak i ratować ludzi poszkodowanych w wypadkach samochodowych - zaznacza burmistrz Leszek Michalak.

Po spotkaniach są już druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Mrowin i Bukowa. Pozostałe jednostki spotkają się w późniejszych terminach:
- Żarów (20 lutego, godz. 19.00)
- Imbramowice (21 lutego, godz. 17.00)
- Kalno (27 lutego, godz. 19.00)
- Wierzbna (28 lutego, godz. 17.00)
- Pożarzysko (7 marca, godz. 17.00)

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group