Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1019
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nowe plany żarowskich studentów

Czwartek, 26 lutego 2015, 9:08
Aktualizacja: 13:03
Autor: red.
Żarów: Nowe plany żarowskich studentów
Fot. UM Żarów
Uczą się języków obcych, obsługi komputera i śpiewają w chórze. Dyskutują zaciekle o książkach, organizują ciekawe spotkania i chętnie uczestniczą w uczelnianych wykładach. Znajdują też czas na imprezy towarzyskie i wyjście do kina. Seniorzy z żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku nie próżnują.

Chętnie współpracują również ze studentami z innych miejscowości, bo to dobra okazja, aby porozmawiać i wymienić się doświadczeniami. Na konferencji, którą sami zorganizowali w Żarowie ustalili nowe plany na 2015 rok ze studentami z Ząbkowic Śląskich, Wałbrzycha, Bielawy, Nowej Rudy i Świdnicy. - Nasi seniorzy nie tylko dobrze się uczą, ale też biorą udział w olimpiadach, chodzą z kijkami, ćwiczą, pływają i jeżdżą na rowerze. W tym sezonie stawiamy na sport i ruch na świeżym powietrzu. Będziemy uczestniczyć w zawodach nordic walking, spartakiadzie w Wałbrzychu, turnieju w kręgle i w bule. Już 9 maja do Żarowa przyjadą przedstawiciele innych Uniwersytetów Trzeciego Wieku, aby rywalizować z nami podczas turnieju gry w bule - mówi Krystyna Markiewicz prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żarowie.

Organizacja sportowych zawodów to pomysł wypracowany wspólnie ze studentami innych uczelni. - Planujemy również brać udział w przeglądzie piosenki i ogólnopolskim turnieju nordic walking. Przed nami są także wycieczki krajoznawcze. Bardzo uroczyście zapowiada się inauguracja roku akademickiego w Wambierzycach. Na październik zaplanowaliśmy natomiast nasz udział podczas konferencji z okazji 40-lecia działalności ruchu Uniwersytetów Trzeciego Wieku we Wrocławiu. I jak tutaj narzekać na nudę? - dopowiada Dorota Podemska, studentka żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Plany i obowiązki, które seniorzy zaplanowali na ten rok to nie jedyne priorytety żarowskich żaków. Musi być jeszcze czas na studenckie spotkania, zajęcia, wykłady i organizację uroczystości. Tą najbliższą słuchacze zaplanowali już w Dzień Kobiet.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group