Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 552
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Nowe przedszkole

Wtorek, 31 grudnia 2019, 11:51
Autor: red

Nowe przedszkole - nowe możliwości dla przedszkolaków ze Strzegomia

W Publicznym Przedszkolu nr 1 w Strzegomiu oprócz zajęć obowiązkowych w zakresie podstawy programowej wychowania przedszkolnego organizowane są zajęcia dodatkowe, bezpłatne dla wszystkich przedszkolaków.

1.„Kreatywny Przedszkolak”

Głównym założeniem zajęć jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka. W szczególności ma to na celu wzmacnianie poczucia własnej wartości naszych maluszków, wzmocnienia motywacji, pobudzenia przedszkolaków do twórczych działań oraz postawy promowania pozytywnych zachowań takich jak umiejętność pracy w grupie. Podczas zajęć ćwiczymy kreatywność, wyobraźnię, a przede wszystkim rozwijamy mocne strony, na szczególną uwagę zasługuje szeroko rozumiana pedagogika zabawy.

2. „Mały, Wielki Artysta” Sztuka zajmuje istotne miejsce w życiu każdego dziecka. Przede wszystkim pozwala lepiej zrozumieć świat przez pryzmat dziecka. Wychowanie przez sztukę wiąże się z kształtowaniem wielu postaw młodego człowieka za pomocą jej wartości. Głównym celem wychowania przez sztukę jest pobudzanie u najmłodszych aktywności twórczej. Program "Mały, Wielki Artysta ‘’ jest jak najbardziej dostosowany do możliwości dzieci, a dobór metod i form może być swobodnie modyfikowany przez nauczyciela tak, aby jak najbardziej zachęcić dzieci do udziału w zajęciach oraz zaspokoić ich potrzeby samorealizacji, a także poznania. Program „Mały, Wielki Artysta” ma na celu stymulowanie rozwoju takich zdolności dzieci, dzięki którym kształtują one swoją osobowość, zwiększając szansę powodzenia w szkole i w życiu. Dziecko przedszkolne przedstawia naturalną dla swojego wieku potrzebę ekspresji twórczej, pragnąc wyrazić swoje emocje, wyobraźnię. Dzieci przede wszystkim angażują się w swoją pracę, czerpiąc z niej radość, która pobudza ich do dalszego działania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group