Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1346
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowe przejście na Zawiszowie

Środa, 3 kwietnia 2024, 7:10
Autor: red
Świdnica: Nowe przejście na Zawiszowie
Fot. UM Świdnica
W czwartek, 4 kwietnia rozpoczynają się prace związane z budową przejścia dla pieszych przy ul. Kazimierza Wielkiego w Świdnicy. W następnej kolejności przebudowane zostanie przejście przy ul Westerplatte. Zlikwidowane zostanie to na łuku drogi, przy galerii handlowej, a nowe z sygnalizacją świetlną wzbudzaną i dedykowanym oświetleniem wybudowane zostanie w okolicach pl. Drzymały.

Przy ul. Kazimierza Wielkiego, na wysokości numerów 7-11 powstanie przejście dla pieszych z azylem, dedykowanym oświetleniem oraz odwodnieniem, a także nowym odcinkiem chodnika o długości ok. 40 metrów, prowadzącym do drogi osiedlowej. Wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu. Przejście znajduje się w ciągu ulicy przecinającej na dwie części duże osiedle mieszkaniowe. W jednej z nich zlokalizowana jest szkoła podstawowa wraz z kompleksem sportowym, a także przedszkole i żłobek, a w drugiej - kościół. W obu częściach osiedla znajdują się sklepy, największy cmentarz w Świdnicy oraz tereny rekreacyjne.

- Ruch pieszych, w tym dzieci i osób starszych, pomiędzy tymi enklawami jest ciągły, przy czym piesi nagminnie przekraczają ul. Kazimierza Wielkiego w miejscu niedozwolonym. Świadczy o tym ścieżka wydeptana w przyległych do ulicy terenach zielonych, prowadząca do nieoznaczonego obecnie miejsca na jezdni. Lokalizacja nowego przejścia jest więc optymalna z punktu widzenia wygody mieszkańców – mówił Maciej Gleba, dyrektor Wydziału Dróg i Infrastruktury Miejskiej.

Wykonawcą prac jest wyłonione w przetargu Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Ich koszt to 1 088 341,83 zł. Przypomnijmy, że miasto na realizację tych inwestycji otrzymało osiemdziesięcioprocentowe dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, czyli ponad 370 tys. zł na budowę przejścia przy ul. Kazimierza Wielkiego i prawie 446 tys. zł na przebudowę przejścia przy ul. Westerplatte.

Zgodnie z umową prace powinny zakończyć się w terminie nie dłuższym niż 30 tygodni od dnia podpisania umowy, czyli do 23 sierpnia br.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group