Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1133
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Nowe radiowozy

Poniedziałek, 28 grudnia 2020, 7:21
Aktualizacja: 12:22
Autor: red
powiat świdnicki: Nowe radiowozy
Fot. KPP Świdnica
Flota Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy powiększyła się o dwa nowe radiowozy.

W flocie Posterunku Policji w Słotwinie pojawił się SUV Hyundai Tucson. Wyposażony jest w benzynowy silnik 1.6 T-GDI o mocy 177 KM. Pozwoli on na dotarcie do każdego miejsca na terenie gminy, co bezpośrednio przełoży się na sposób i jakość realizowanych zadań na rzecz bezpieczeństwa jego mieszkańców. Kluczyki do radiowozu, wraz z życzeniami bezawaryjnej eksploatacji, uroczyście przekazali funkcjonariuszom Wójt Gminy Świdnicy Teresa Mazurek wraz zastępcą Bartłomiejem Strózikiem i vice przewodniczącym Rady Arkadiuszem Piasecznym. W uroczystym przekazaniu uczestniczyli także zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy mł. insp. Jarosław Nowaczyk, Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Przemysław Siwiak oraz kierownik Posterunku Policji w Słotwinie asp. szt. Tomasz Zdeb, a także dzielnicowi posterunku.

Flota Komisariatu Policji w Strzegomiu również powiększyła się dziś o jeden radiowóz. Do komisariatu trafił pojazd patrolowy typu Volkswagen Transporter T6. To oznakowany radiowóz z silnikiem diesla o pojemności dwóch litrów i mocy 150 KM i automatyczną skrzynią biegów. Kluczyki do radiowozu, również z życzeniami bezawaryjnego użytkowania, uroczyście przekazali funkcjonariuszom Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta wraz z zastępcą Wiesławem Witkowskim. W uroczystym przekazaniu uczestniczyli także Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy mł. insp. Andrzej Dobies oraz Komandant Komisariatu Policji w Strzegomiu podinsp. Piotr Galicki

Przedstawiciele kierownictwa miejscowej komendy podziękowali władzom Gminy Słotwina oraz Miasta Strzegom za wsparcie w zakupie tych pojazdów, które jak podkreślali znacząco wpłyną na wydajność pracy funkcjonariuszy i z całą pewnością będą efektywnie wykorzystywane. Radiowozy wzmocnią dotychczasową flotę oraz przyczynią się do tego, by policjanci jeszcze skuteczniej mogli służyć na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group