Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 951
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mrowiny/Zastruże: Nowe sale w Mrowinach i Zastrużu

Czwartek, 18 września 2014, 10:41
Aktualizacja: 12:37
Autor: red.
Mrowiny/Zastruże: Nowe sale w Mrowinach i Zastrużu
Fot. UM Żarów
Będą miejscem integracyjnych zabaw, pozalekcyjnych zajęć i spotkań. Prawdziwą salą gimnastyczną. Od lat były marzeniem szkolnej społeczności. Nowe sale powstaną w Mrowinach i Zastrużu. Tam, gdzie zajęcia ruchowe dla dzieci musiały się odbywać w małych i ciasnych pomieszczeniach. Budowa nowych obiektów wiejskich już ruszyła. Małe centra kultury mają być gotowe do końca tego roku.

- Nowe świetlice środowiskowe będą architektonicznie dopasowane do szkolnych budynków. Zostaną wyposażone w pomieszczenie socjalne, trzy toalety, w tym jedną dla niepełnosprawnych oraz salę do ćwiczeń. Głównie z przeznaczeniem na realizację zajęć z wychowania fizycznego. Mamy nadzieję, że warunki pogodowe będą na tyle sprzyjające, że uda się wybudować nowe świetlice w terminie - mówi Janusz Łukaszewicz, właściciel firmy Usługowo-Handlowej F.U.H "IZOLSUSZ" z Wałbrzycha, wykonawca nowej inwestycji w Zastrużu.

Obecnie świetlice środowiskowe funkcjonują na terenie Bukowa, Siedlimowic, Kalna, Wierzbna i Łażan. Teraz do grona tych miejscowości dołączą kolejne, gdzie najmłodsi będą mogli spędzać swój wolny czas. - To wielkie udogodnienie dla nas pedagogów i naszej pracy z dziećmi. Będziemy mogli korzystać z większej powierzchni, bo do tej pory tego miejsca nie było za wiele. To od wielu lat było wielkie marzenie naszego dyrektora szkoły i nauczycieli. Z pewnością urozmaicimy naszą ofertę zajęć - zaznacza Justyna Rzeczycka, opiekun świetlicy środowiskowej w Mrowinach. W kwestii nowych świetlic środowiskowych dużo do powiedzenia mają również sami najmłodsi. To głównie oni będą ją użytkować i właśnie tam szlifować swoje sportowe talenty. - Ta świetlica jest nam bardzo potrzebna. Co prawda mamy małą salę, w której możemy się przygotowywać do zajęć gimnastycznych, ale to nie to samo. Czasami brakuje po prostu miejsca. A tak, to będzie i bliżej i więcej miejsca - cieszy się Klaudia Boguszewska, uczennica Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach. Z nowego szkolnego obiektu cieszą się również uczniowie sąsiedniej szkoły, w Zastrużu. - To niesamowite! Ile to już szkoła zmian przeszła, odkąd do niej uczęszczam. A nowa świetlica to dla naszej społeczności największa niespodzianka - podkreśla Mikołaj Pokój, szóstoklasista ze Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastruźu.

We wszystkich miejscowościach, w których działają świetlice środowiskowe zajęcia odbywają się głównie na świetlicach wiejskich. Wyjątkiem jest Zastruże, gdzie nie ma takiego obiektu. - Szkoła Podstawowa w Mrowinach i Zastrużu to dwie szkolne placówki, które jako jedyne w naszej gminie nie posiadają swoich sal gimnastycznych. Już niedługo się to zmieni - dopowiada burmistrz Leszek Michalak.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group