Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 863
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowe samochody trafiły już do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy

Sobota, 1 lutego 2014, 12:49
Aktualizacja: Niedziela, 2 lutego 2014, 5:51
Autor: red.
Świdnica: Nowe samochody trafiły już do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy
Fot. KPP Świdnica
Cztery nowe radiowozy w tym jeden nieoznakowany zasiliły policję powiatu świdnickiego. W czwartek uroczystego poświęcenia pojazdów dokonał ks. infułat Kazimierz Jandziszak Kapelan Policji Garnizonu Świdnickiego.

Cztery samochody KIA trafiły do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy dzięki współpracy Policji z samorządami powiatu świdnickiego. Samochody zostały zakupione z budżetu Komendy Głównej Policji oraz budżetu Starostwa Powiatowego, Miasta i Gminy Świdnica, Jaworzyna Śląska i Strzegom.

Jeden z samochodów trafi do ruchu drogowego, natomiast pozostałe zostaną rozdysponowane do jednostek terenowych. W ostatnim czasie flotę świdnickiej komendy zasilił superszybki Opel Insygnia, patrolujący drogi powiatu świdnickiego. Samochód wyposażony jest w wideorejestrator, dwie kamery i belkę wyświetlającą komunikaty. Samochód rozpędza się do "setki" w 7,6 sekundy.

W uroczystości poświęcenia pojazdów wzięli udział I z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Zygmunt Skwierawski oraz z-ca Starosty Świdnickiego Alicja Synowska, Prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek, Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek oraz policjanci Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group