Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 887
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nowe stawki za wodę i ścieki

Środa, 22 marca 2017, 17:19
Autor: red
Żarów: Nowe stawki za wodę i ścieki
Fot. UM Żarów
Woda w Żarowie dalej będzie najtańsza w powiecie. Od 1 maja zaczną obowiązywać nowe stawki za wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków.

Zgodnie z nową taryfą, od 1 maja 2017 roku do 30 kwietnia 2018 roku Żarowianie za zużycie 1 metra sześciennego wody zapłacą 3,65 złotych.

Zmiany odczują również odbiorcy przemysłowi, którzy od początku maja za wodę płacić będą 4,69 złotych i 10,18 złotych za ścieki. Nowe stawki zaproponowane przez żarowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji nie będą jednak mocno odczuwalne przez mieszkańców gminy Żarów, bowiem gmina dopłaci za pobraną wodę oraz odprowadzenie ścieków. Podczas sesji Rady Miejskiej w czwartek, 16 marca radni, na wniosek burmistrza Leszka Michalaka jednogłośnie zadecydowali, że gmina będzie dopłacać do taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków. Dzięki temu nie zapłacimy więcej, bo gmina dopłaci nam do każdego metra zużytej wody.
- Pod wpływem zewnętrznych opłat, podatków, opłat za korzystanie z środowiska, związanych z dzierżawą, które ponosi Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie nastąpił znaczący wzrost kosztu działalności zakładu. Aby nie obciążać podwyżkami naszych mieszkańców chcemy wprowadzić dla nich dopłatę z tytułu zakupu wody i odprowadzania ścieków - mówił podczas posiedzenia burmistrz Leszek Michalak.

Nowe stawki i tak są najniższymi w całym powiecie świdnickim. Najwięcej za metr sześcienny wody 5,48 złotych płacą mieszkańcy Świebodzic. W Jaworzynie Śląskiej stawka ta wynosi 3,86 złotych, w Świdnicy 3,68 złotych, a w gminie Świdnica 4,30 złotych.
- Dla nas najważniejsze było, aby mieszkańcy nie odczuli żadnych zmian, a dzięki dopłacie z budżety gminy Żarów wszyscy tylko na tym zyskamy. I to nie jest żadna podwyżka, tylko zwykła regulacja, dostosowanie stawek - podkreślał Waldemar Baranowski prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie.

Uchwała w sprawie zatwierdzenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzenia ścieków na terenie gminy Żarów oraz dopłaty do taryf została przez radnych przyjęta jednogłośnie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group