Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 662
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Nowe szkolenia i miejsca pracy w gminie

Piątek, 10 lutego 2012, 16:56
Aktualizacja: Sobota, 11 lutego 2012, 8:54
Autor: red
Gmina Świdnica: Nowe szkolenia i miejsca pracy w gminie
Fot. użyczone
Każdego roku, na terenie gminy Świdnica zatrudnienie znajduje kilkadziesiąt osób w ramach programu prac interwencyjnych. Również i w tym roku planuje się zatrudnienie kolejnych 10, w związku z realizacją projektu systemowego pn. „Okryj swój kapitał” realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy.

Projekt systemowy współfinansowany będzie przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Program zakłada zorganizowanie prac interwencyjnych na okres 6 miesięcy. Stawka refundacji kosztów poniesionych na wynagrodzenie wynosić będzie 700 zł. oraz składki na ubezpieczenie społeczne od refundowanego wynagrodzenia.
Zgodnie z wytycznymi projektu, z chwilą otrzymania dofinansowania, na terenie gminy Świdnica planuje się zatrudnić:
- 6 osób powyżej 50 roku życia,
-2 osoby niepełnosprawne,
-2 osoby do 25 roku życia długotrwale bezrobotne.

Poza aktywizacją osób bezrobotnych w ramach prac interwencyjnych, władze gminy planują uruchomienie 4 miejsc pracy w okresie V-VIII w ramach współpracy z Dolnośląskim Zarządem Melioracji Urządzeń Wodnych. Pracownicy wykonywać będą prace na ciekach wodnych będących w zarządzie DZMUW, który zrefunduje koszty zakupu odzieży ochronnej i urządzeń w kwocie 800 zł/ na osobę.

Wzorem lat ubiegłych, aktywizację 14 osób bezrobotnych planuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy. W rym roku na IV jego ośrodek pomocy otrzyma dofinansowanie w wysokości 250 tys. zł. Środki pochodzić będą z budżetu państwa, gminy i Unii Europejskiej. W porównaniu z latami poprzednimi 14 a nie 12 osób skorzysta z fachowym kursów i szkoleń, zwiększając swoją atrakcyjność na rynku pracy.

W 2011 roku grupa 28 osób bezrobotnych z gminy Świdnica znalazła zatrudnienie w ramach prac interwencyjnych i robót publicznych. Po programie prac społecznie użytecznych, gdzie zatrudnienie znalazło 45 osób, to kolejne miejsca pracy dla bezrobotnych mieszkańców gminy. Do połowy października 2011 r. osoby bezrobotne pracowały przy remontach dróg gminnych i chodników, budowie podestów pod pojemniki typu PET, konserwacji urządzeń melioracyjnych oraz regulacji potoków: Jabłoniec i Witoszówka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group