Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 765
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nowe urządzenia

Sobota, 17 czerwca 2023, 13:42
Autor: red
Żarów: Nowe urządzenia
Fot. UM Żarów
Kolejny plac zabaw na terenie naszego miasta został przebudowany i doposażony w nowe oraz bezpieczne urządzenia zabawowe. Trwają prace remontowe na terenie placu zabaw przy ul. Wierzbowej w Żarowie.

W ramach inwestycji istniejący plac zabaw na tym terenie został doposażony w nowe urządzenia zabawowe. Powstała również siłownia zewnętrzna, boisko do badmintona, wykonano ścieżki, zamontowano kosze na śmieci i ławeczki, nasadzona została również zieleń. Wszystkie prace realizujemy w ramach projektu „Przebudowa infrastruktury rekreacyjnej przy ul. Wierzbowej w Żarowie".

- Na placu zabaw przy ul. Wierzbowej w Żarowie pojawiły się nowe atrakcje dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Do ich dyspozycji są nowe urządzenia zabawowe, które mamy nadzieję, zachęcą dzieci do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Ponadto, przy ul. Wierzbowej zamontowaliśmy także urządzenia siłowni zewnętrznej, małej architektury (ławki, kosze na śmieci), tablicę z regulaminem siłowni, tablicę informującą o historii miasta, zieloną ścianę, wykonaliśmy i wyposażyliśmy boisko do badmintona, powstały alejki z kostki betonowej, posadziliśmy również nowe nasadzenia. Łączna wartość zadania wyniosła 126 198,00 złotych – mówi Agnieszka Gołuch z Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Gmina Żarów na realizację tego zadania pozyskała dofinansowanie w wysokości 40 723,00 złotych z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Partnerem projektu jest także Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group