Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 727
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowe wcielenie Yarisa

Piątek, 19 sierpnia 2011, 20:13
Aktualizacja: 20:19
Autor: red.
Świdnica: Nowe wcielenie Yarisa
Fot. Swen
Do oficjalnej premiery nowej Toyoty Yaris jeszcze ponad miesiąc, ale już dzisiaj w wałbrzyskim salonie Jana Nowakowskiego mogliśmy obejrzeć i dotknąć nowy produkt japońskiego koncernu.

Toyota Yaris od swojego debiutu w 1999 roku utrzymuje się w czołówce najlepiej sprzedawanych samochodów miejskich. W roku 2000 ten model otrzymał tytuł „Samochodu roku”. Również produkowana w latach 2006 – 2011 nowa wersja Yarisa cieszyła się dużym uznaniem klientów, utrzymując się Polsce na pierwszym lub drugim miejscu.

Toyota nie ma zamiaru obniżać lotów i właśnie dlatego wprowadza na rynek nową wersję Yarisa. Od wersji poprzedniej różni się kilkoma szczegółami, o których można powiedzieć, że „robią różnicę”.

Pojazd jest o dziesięć centymetrów dłuższy i ma o pięć centymetrów dłuższe osie, co powoduje lepsze prowadzenie samochodu oraz, co ciekawe, jest o dwadzieścia kilogramów lżejszy. Mimo większych gabarytów nie traci na zwrotności i zwinności, a promień skrętu nadal ma najkrótszy w swojej klasie (4,70 metra). Auto zostało także obniżone, co prawda tylko o 2 centymetry, dając sylwetce bardziej dynamiczny wygląd.

Silniki w trzech wersjach (1,1 i 1,33 – benzyna i 1,33 – diesel) o mocy odpowiednio: 69, 99 i 90 KM i pięciobiegowe skrzynie biegów już są produkowane w wałbrzyskiej fabryce Toyoty. Lepsze osiągi samochodu mają wynikać z korzystniejszego zestopniowania skrzyni biegów oraz kilku zmian konstrukcyjnych silnika. Do najważniejszych należą nowe, zwiększające ciśnienie tłoki oraz jeszcze sprawniejsze wtryski paliwa.

Za kilka miesięcy do sprzedaży wejdzie jeszcze hybrydowa wersja - Toyota Yaris HSD.

Na uwagę zasługuje także wyposażenie samochodu: - Yaris ma zamontowany inteligentny, multimedialny system Toyota Touch. Na sześciocalowym ekranie obsługuje wiele dodatkowych systemów w samochodzie, między innymi zintegrowany z telefonem oraz ze wszystkimi odtwarzaczami muzycznymi bluetooth, kamerę cofania, nawigację, połączenie z internetem i system ostrzegania o korkach – mówił Maciej Gorzelak z Toyota Motor Manufacturing Poland.

Nie jest przypadkiem, że do tej pory w Europie sprzedano prawie 2,5 miliona, a w Polsce blisko 115 tysięcy egzemplarzy tego samochodu:
- Głównym środowiskiem Yarisa jest miasto. Dzięki swoim parametrom łatwo się nim manewruje na zatłoczonych ulicach i parkingach. Yaris zawdzięcza sukces głównie kobietom, które doceniły właśnie te cechy samochodu. Ponadto jest to samochód ekonomiczny i ekologiczny. W nowej wersji, podobnie jak we wcześniejszych, spalanie będzie rekordowo niskie. Yaris z silnikiem diesla będzie palić poniżej 4 litrów oleju napędowego w cyklu mieszanym - podsumował Maciej Gorzelak.

Jednak tym razem Toyota chce rozszerzyć grupę klientów. Zabiegi konstrukcyjne i wizerunkowe mają przyciągnąć uwagę osób poniżej 30 roku życia. Zmyślą o mężczyznach opracowana została wersja Dynamic. W Salonie Toyoty Jana Nowakowskiego już pojawili się pierwsi zainteresowani.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group