Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1351
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Nowe wyposażenie świetlicy w Bukowie

Czwartek, 15 marca 2012, 13:00
Aktualizacja: Piątek, 16 marca 2012, 8:23
Autor: red
Gmina Żarów: Nowe wyposażenie świetlicy w Bukowie
Fot. użyczone
Remont dachu remizy OSP, zakup okien i drzwi do świetlicy wiejskiej oraz nowe wyposażenie świetlicy to propozycje mieszkańców Bukowa na inwestycje w tej miejscowości w 2012 roku. Wczoraj 14 marca odbyło się spotkanie mieszkańców z burmistrzem Żarowa Leszkiem Michalakiem, na ktorym społeczność zdecydowała o wydatkowaniu tegorocznego funduszu sołeckiego.

-Cieszę się, że pieniądze z funduszu sołeckiego zostaną spożytkowane w głównej mierze na inwestycje, które naszej miesjcowości są bardzo potrzebne. Myślę, że dzięki nowemu doposażeniu świetlica wiejska w Bukowie będzie jeszcze piękniejsza – mówił sołtys Bukowa Henryk Rycerz.
Przedstawiciele Dolnośląskiego Zarządu Melioracji, którzy uczestniczyli w wiejskim zebraniu przedstawili mieszkańcom plan przebudowy rzeki Tarnawki, która zgodnie z planowanym harmonogramem powinna rozpocząć się już na początku maja. Ponadto, wczorajsze spotkanie zdominowała kwestia powstania w Bukowie elektrowni wiatrowych oraz funkcjonowanie przydomowych ekologicznych oczyszczalni.
-Złożyliśmy trzy wnioski na dofinansowanie z Lokalnej Grupy Działania, dotyczące Bukowa. Nowy plac zabaw, zakup sprzętu nagłaśniającego do świetlicy wiejskiej i remont podłóg w wieży Kościoła to trzy propozycje, które być może otrzymają dotację. Jeśli wnioski otrzymają pozytywną opinię Lokalnej Grupy Działania, to opinia marszałka w tej sprawie również powinna być korzystna. Liczymy na to i mamy cichą nadzieję, że się uda – informował Przemysław Sikora z Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group