Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 571
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Nowe zajęcia w Witoszowie Dolnym

Wtorek, 22 stycznia 2019, 11:01
Aktualizacja: 13:04
Autor: red
Witoszów Dolny: Nowe zajęcia w Witoszowie Dolnym
Fot. Gmina Świdnica
Od nowego roku rozpoczęliśmy zajęcia AQUA AEROBIKU. Dwa razy w tygodniu (środy i piątki) uczestniczki zajęć mają możliwość popracować nad swoim zdrowiem i sylwetką. Ćwiczenia w wodzie pozytywnie wpływająca na pracę całego organizmu usprawniają układ oddechowy i krążenia, zwiększają ruchomość stawów, siłę i elastyczność mięśni.

- Zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną trenerkę są również doskonałą okazją do relaksu przy muzyce i spędzenia wolnego czasu w gronie znajomych. Spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem. Panie wychodzą z wody uśmiechnięte i zadowolone – podkreśla Julia Calów, zastępca dyrektora ds. zarządzania obiektami sportowo-rekreacyjnymi.

Jako atrakcję kończącego się półrocza szkolnego zaplanowano I Mistrzostwa w Pływaniu Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym. W środę, 23 stycznia o g. 11.30 dzieci i młodzież wystartują w indywidualnych mistrzostwach w czterech kategoriach wiekowych.

kl. I i II -styl grzbietowy na dystansie 25 m,
kl. III i IV -styl grzbietowy, klasyczny i dowolny na dystansie 25 m,
kl. V i VI- -styl grzbietowy, klasyczny i dowolny na dystansie 50 m, styl motylkowy na dystansie 25 m,
kl. VII i VIII oraz III gimn.- -styl grzbietowy, klasyczny i dowolny na dystansie 100 m styl motylkowy na dystansie 50 m.

Również uczniowie z pozostałych placówek oświatowych na zajęciach WF i SKS przygotowują swoją formę, którą będą mogły zaprezentować w planowanych do realizacji w II półroczu szkolnym I Gminnych Zawodach Pływackich.

Już teraz najlepsi, młodzi pływacy mogą zgłaszać się do recepcji Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Witoszowie Dolnym aby zapisać się na egzamin na kartę pływacką. Jej posiadanie jest koniecznością przy wypożyczeniu sprzętu wodnego przez osobę niepełnoletnią. Karta potwierdza umiejętności, a także daje sygnał, że jej posiadacz będzie ostrożny i zachowa się odpowiedzialnie nad wodą. Egzamin polega na przepłynięciu dystansu 200 m stylem dowolnym (w tym co najmniej 50 m stylem grzbietowym), przepłynięciu 5 m. pod powierzchnią wody oraz wykonaniu skoku z wysokości 0,7 m.

Serdecznie zapraszamy do Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Witoszowie Dolnym, tel. 727 408 444.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group