Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1368
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowi inwestorzy

Sobota, 24 kwietnia 2021, 9:39
Autor: red
Świdnica: Nowi inwestorzy
Fot. UM Świdnica
Nowi inwestorzy na ulicy Pogodnej w Świdnicy.

Trzech inwestorów, dwóch lokalnych i jeden z Włoch, zdecydowało, że Świdnica stanie się miejscem, gdzie rozszerzą prowadzoną przez siebie działalność. Każdy z nich zakupił od miasta po jednej działce przy ul. Pogodnej. Dzięki tej transakcji do budżetu Świdnicy wpłynie kwota ponad 4 milionów złotych.

Działka o powierzchni 1,00 ha została sprzedana w ramach przetargu firmie Almes Poland Sp. z o.o. (włoska spółka z siedzibą we Wrocławiu), która planuje wybudować przy ul. Pogodnej w Świdnicy nowy zakład produkujący elektro-wentylatory m.in. do piekarników. Kolejny inwestor to rodzima firma - Budownictwo Witold Jaskólski, która planuje wybudować biurowiec (swoją siedzibę) oraz halę na potrzeby firmy budowlanej. Ostatni przedsiębiorca, P.P.H.U. ŻURMET Marcin Żurakowski z siedzibą w Krzczonowie (firmę prowadzi w Świdnicy przy ul. gen. W. Sikorskiego) na działce o powierzchni 3,3339 ha planuje wybudować zakład produkcyjny, zajmujący się obróbką metali.

- Nowi inwestorzy ale także Ci, którzy planują rozszerzenie prowadzonej przez siebie działalności, to zawsze dobra wiadomość dla miasta. W tym przypadku szczególnie cieszy nas rozwój świdnickich przedsiębiorców, którzy planują powiększyć swoje zakłady. To też sygnał dla innych, że warto w Świdnicy inwestować, pracować i żyć – mówi prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Nieruchomości gruntowe położone przy ul. Pogodnej objęte są Polską Strefą Inwestycji oraz znajdują się w Podstrefie Świdnica Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ,,INVEST-PARK”. Przedsiębiorca, który planuje inwestycję w tym obszarze, może wystąpić o wsparcie - zwolnienie z podatku dochodowego – wyłącznie do WSSE.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group