Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1376
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowi w służbie

Czwartek, 17 grudnia 2020, 13:13
Autor: red
Świdnica: Nowi w służbie
Fot. KPP Świdnica
16 grudnia w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy miała miejsce uroczystość ślubowania nowo przyjętych policjantów do służby. Akty ślubowania policjantom wręczył Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy podinspektor Adam Jacek Pilch.

W środę 16 grudnia w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy o godz. 13:00 zabrzmiały wypowiadane z poczuciem odpowiedzialności słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.

Podczas uroczystości policjantom akty mianowania wręczył Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy podinspektor Adam Jacek Pilch, który po ślubowaniu gratulował wyboru służby w świdnickiej komendzie. Mówił, że to zawód wyjątkowy i prestiżowy, dla ludzi z pasją. Podinspektor Adam Jacek Pilch podkreślał ze służba w Policji to powołanie do wykonywania zadań trudnych, niebezpiecznych niejednokrotnie nawet z narażeniem życia. Życzył również policjantom satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz realizacji własnych ambicji i marzeń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group