Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 756
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Nowoczesna aleja

Wtorek, 17 kwietnia 2018, 13:04
Autor: red
Strzegom: Nowoczesna aleja
Fot. UM Strzegom
Jeden z najważniejszych ciągów komunikacyjnych w Strzegomiu – ul. Al. Wojska Polskiego przechodzi właśnie olbrzymią metamorfozę.

Na terenie alei realizowanych jest kilka inwestycji, które zmienią diametralnie tę część Strzegomia. Będzie nowocześnie, komfortowo i, co najważniejsze, bezpiecznie.

W ramach międzynarodowego projektu "Szlak Kamienia" na odcinku od ul. Dworcowej do ul. Kolejowej powstaje aktualnie Aleja Rzeźb.
- W ostatnich miesiącach wykonano nawierzchnię z kostki i płyt granitowych, wjazdy i instalację elektryczną do oświetlenia drogowego, oświetlenia rzeźb, zasilania kamer oraz fontanny. Wykonano także postumenty pod rzeźby. Ponadto trwa montaż komór technicznych oraz konstrukcji fontanny - informuje Katarzyna Cioruń, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

Po wykonaniu nowych przyłączy do budynków mieszkalnych przez firmę Tauron oraz oświetlenia ulicznego dla potrzeb ścieżki rowerowej, wykonawca Alei Rzeźb przystąpi do porządkowania terenu i nasadzeń. Dodajmy, że finalnie staną tam granitowe rzeźby, które powstały i powstaną w trakcie plenerów kamieniarskich.

W ramach realizowanej inwestycji pn. ,,Ograniczenie indywidualnego ruchu zmotoryzowanego w centrum miasta poprzez budowę ścieżki rowerowej oraz przebudowę ciągów pieszych wzdłuż Alei Wojska Polskiego w Strzegomiu" realizowane są prace związane z rozbiórką krawężników oraz korytowaniem. Zostały również usunięte drzewa i krzewy.
- Na odcinku od McDonalda do PKP została wykonana konstrukcja chodnika i konstrukcja ścieżki rowerowej oraz zjazdy. Wykonano również humusowanie terenów zielonych. Latarnie ze względu na notoryczne akty wandalizmu zostaną ustawione w końcowym etapie budowy - mówi Ewelina Kowalska, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi. - Na odcinku od PKP w kierunku ul. Legnickiej zakończono budowę studzienek ściekowych wraz z przykanalikami, bez regulacji wpustów. Wykonano sieć kanalizacji deszczowej z budową studni rewizyjnych z kręgów betonowych. W najbliższym czasie planowany jest demontaż oraz montaż krawężników oraz wykonanie korytowania pod ścieżkę rowerową - kończy Ewelina Kowalska.

Pod wrażeniem ogromu prac na ul. Al. Wojska Polskiego jest strzegomianin Leszek Jankowski.
- Jestem niezwykle zadowolony z prowadzonych robót. Podoba mi się tempo prac i fachowość pracowników. Codziennie jeżdżę tamtędy rowerem do pracy i już nie mogę się doczekać zakończenia remontu. Warunki jazdy będą komfortowe - podkreśla mieszkaniec Strzegomia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group