Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 890
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Nowoczesna ekopracownia

Piątek, 13 października 2023, 15:49
Autor: red
Strzegom: Nowoczesna ekopracownia
Fot. UM Strzegom
W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Strzegomiu 12 października br. nastąpiło uroczyste otwarcie nowoczesnej "Ekopracowni – zielonego serca szkoły" w ramach projektu realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Wśród zaproszonych gości był m.in. wiceminister klimatu i środowiska - Ireneusz Zyska, władze samorządowe Strzegomia, radni, a także dyrektorzy i nauczyciele z placówek oświatowych gminy Strzegom.

Przypomnijmy, że Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzegomiu znalazła się w gronie 28 szkół z województwa dolnośląskiego, która dzięki otrzymanym środkom mogła stworzyć ekopracownię odnawialnych źródeł energii. Kwota uzyskanej dotacji to 75 tys. zł, z czego WFOŚIGW przekazał 67,5 tys., zaś gmina Strzegom 7,5 tys. zł.

Zajęcia prowadzone w nowoczesnej pracowni - jak podkreśla dyrekcja PSP nr 2 i jej nauczyciele - z pewnością przyczynią się do poprawy jakości edukacji ekologicznej i bardziej świadomego podejścia do środowiska naturalnego młodych ludzi. Szkoła stanie się centrum budowania wiedzy na temat odnawialnych źródeł energii, ekologicznej świadomości i aktywizacji lokalnej społeczności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group