Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 934
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Nowoczesne oświetlenie na alei

Środa, 20 czerwca 2018, 13:02
Aktualizacja: 13:04
Autor: red
Strzegom: Nowoczesne oświetlenie na alei
Fot. UM Strzegom
Oprócz inwestycji drogowych, przy ul. Al. Wojska Polskiego w Strzegomiu prowadzone są równolegle prace dotyczące budowy oświetlenia ulicznego i drogowego.

W ramach inwestycji zostanie wybudowana kablowa linia oświetlenia drogowego o dł. 1520 m wraz z montażem 42 słupów z oprawami LED.
- Nowe oświetlenie będzie oświetlać ulicę oraz remontowaną ścieżkę rowerową. Finalizacja inwestycji pozwoli na lepsze i efektywniejsze doświetlenie ulicy oraz znacznie ograniczy zużycie energii elektrycznej - zaznacza Łukasz Grzelik z Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi w UM w Strzegomiu.

Ponadto na zlecenie TAURON Dystrybucja zostanie skablowana napowietrzna linia energetyczna, którą dostarczany jest prąd do domów okolicznych mieszkańców. Dzięki temu z ul. Al. Wojska Polskiego znikną szpecące ulicę kable niskiego napięcia.

Przypominamy, że oświetlenie LED w Strzegomiu znajduje się już na ulicach: Armii Krajowej, Górniczej, Paderewskiego (od Bankowej), Jeleniogórskiej, Legnickiej, Ofiar Katynia, Promenada, Sosnowej, Szarych Szeregów, Kościuszki, Wałbrzyskiej i Wesołej.

Wartość przebudowy oświetlenia ulicznego wynosi około 360 tys. zł brutto.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group