Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 540
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Nowoczesne pracownie strzegomskiego LO przetestowane

Wtorek, 26 września 2017, 15:15
Autor: red
Strzegom: Nowoczesne pracownie strzegomskiego LO przetestowane
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
W związku z finałem projektu: „Wyposażenie w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne pracowni matematyczno–przyrodniczych i cyfrowych” w Liceum Ogólnokształcącym pojawili się goście.

Byli to: poseł na Sejm RP Monika Wielichowska, starosta świdnicki Piotr Fedorowicz, burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, wicestarosta świdnicki Zygmunt Worsa, zastępca burmistrza Wiesław Witkowski, główny specjalista SP w Świdnicy Grzegorz Stawarz.

Była to świetna okazja do sprawdzenia funkcjonowania nowych pracowni, które zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt. Goście otrzymali zadania do wykonania na tablicach interaktywnych oraz na innych pomocach dydaktycznych. Najwięcej emocji wzbudziło wprawienie w ruch wirtualnej kuli ziemskiej oraz umiejscowienie organów wewnętrznych w modelu człowieka. Goście z uznaniem mówili o pomyśle na aranżację nowych pracowni, życząc uczniom jak największej liczby pozytywnych doznań podczas zdobywania wiedzy. Swoimi wrażeniami z wizyty w LO podzielili się również w studiu radiowym „Głos Liceum”. Środki finansowe na wyposażenie pracowni pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego, które za pośrednictwem Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej trafiły do Powiatu Świdnickiego. Natomiast remont pracowni i przygotowanie ich do zainstalowania nowego sprzętu został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group