Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 695
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: Nowoczesny MAN trafił do OSP Imbramowice

Poniedziałek, 11 lutego 2019, 9:22
Autor: red
Imbramowice: Nowoczesny MAN trafił do OSP Imbramowice
Fot. UM Żarów
Samochód ratowniczo–gaśniczy MAN o wartości ponad 800 tysięcy złotych jest już w posiadaniu strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Imbramowicach.

To już czwarty nowy samochód, który trafił do ochotników w gminie Żarów.
- Jesteśmy wdzięczni i cieszymy się, że strażacy z OSP Imbramowice będą mogli w swojej służbie wykorzystywać nowy wóz strażacki. To dla naszej jednostki wyjątkowa chwila - cieszy się Wojciech Ochęcki prezes jednostki OSP Imbramowice.

Nowy nabytek, który trafił do strażaków z Imbramowic został sfinansowany ze środków Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (kwota 180 tysięcy złotych), Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego (kwota 244 tysięcy złotych) oraz budżetu gminy Żarów (kwota 387.800 złotych). Samochód ratowniczo-gaśniczy MAN z napędem 4X4 kosztował dokładnie 811.800,00 złotych.
- Sześcioosobowy MAN, który zasilił jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Imbramowicach to już czwarty fabrycznie nowy samochód przekazany naszym strażakom. Pierwszy nowy wóz trafił w 2015 do strażaków z Żarowa. Kolejne wozy w 2017 roku zasiliły jednostki OSP w Wierzbnej oraz Pożarzysku. Nowe wozy posiadają już wszystkie nasze jednostki działające w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego. Są to Wierzbna, Żarów, Imbramowice i Pożarzysko - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Nowy MAN stoi już w remizie strażaków w Imbramowicach. Teraz czeka ich jeszcze szkolenie w zakresie obsługi wozu i sprzętu bojowego, tak aby samochód został technicznie przygotowany do wejścia w służbę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group