Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 796
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gniewków: Nowoczesny plac

Wtorek, 17 maja 2022, 7:41
Aktualizacja: 10:41
Autor: red
Gniewków: Nowoczesny plac
Fot. UG Dobromierz
Przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gniewkowie miało miejsce oficjalne otwarcie nowoczesnego i bezpiecznego małego placu zabaw oraz ścieżki zdrowia.

Dzięki akcji prewencyjnej PZU Pomoc To Moc i pozyskanym z funduszu prewencyjnego środkom finansowym w kwocie 19 926, 00 zł, plac zabaw został doposażony w bezpieczną zjeżdżalnię, 3 bujaki oraz kiwek. Ścieżkę zdrowia tworzą czworobok linowy oraz równoważnia. Zamontowano także regulamin placu zabaw.

Zrealizowany projekt ma na celu zachęcić dzieci i młodzież do aktywnego i zdrowego stylu życia, do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Nowy plac zabaw i ścieżka zdrowia mają poprawiać bezpieczeństwo w czasie zabawy. Urządzenia posiadają wymagane atesty i certyfikaty. Tego typu działania wpływają pozytywnie na integrację społeczną i zostawiają trwały ślad na wiele lat.

Akcja prewencyjna PZU Pomoc To Moc wspiera lokalne działania i dba o poprawę bezpieczeństwa i ochronę zdrowia. Działania te mają zapobiegać powstawaniu lub zmniejszaniu skutków wypadków ubezpieczeniowych.

Projekt został zrealizowany dzięki zaangażowaniu Pawła Kwiatkowskiego - prezesa OSP Gniewków, radnej Otylii Sieczki oraz dyrektora szkoły Krzysztofa Dziurli.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group