Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 1350
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nowoczesny sprzęt w szkołach

Wtorek, 16 sierpnia 2022, 15:10
Aktualizacja: 18:11
Autor: red
Żarów: Nowoczesny sprzęt w szkołach
Fot. UM Żarów
Drukarki 3D, mikrokontrolery z akcesoriami, stacje lutownicze, nowoczesne mikroskopy, roboty edukacyjne to tylko część sprzętu, z którego od 1 września korzystać będą uczniowie szkół podstawowych funkcjonujących na terenie gminy Żarów.

Na zakup nowoczesnego wyposażenia gmina Żarów pozyskała ponad 300 tysięcy złotych z rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”.

- „Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Nowoczesny sprzęt już od nowego roku szkolnego będzie wyposażeniem pracowni tematycznych. Jest dedykowany do wszystkich grup wiekowych szkoły podstawowej. Dzięki niemu zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań – mówi Aleksandra Walada-Czajka z Referatu Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

W zestawie podstawowym dla każdej szkoły znalazły się drukarki 3D, mikrokontrolery z akcesoriami, stacje lutownicze, nowoczesne mikroskopy, gogle VR, roboty edukacyjne, sprzęt audio–wideo, wyposażenie pracowni technicznych, klocki konstrukcyjne i wiele innych ciekawych pomocy naukowych.

Gmina Żarów na realizację projektu „Laboratoria Przyszłości” otrzymała 311 100 zł. Środki finansowe pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i stanowią 100% kwoty przeznaczonej na realizację programu. Do Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie trafił sprzęt zakupiony za kwotę 221 100,00 zł, do Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach za kwotę 60 000,00 zł, a do Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach za kwotę 30 000,00 zł. Nowoczesny sprzęt, który został zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” trafił do wszystkich szkół, w których organem prowadzącym jest gmina Żarów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group