• Piątek, 15 listopada 2019
  • Godz. 1:38
  • Imieniny: Alberta, Leopolda
  • Czytających: 816
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Noworoczne spotkania w sołectwach

Wiadomości: Gmina Świdnica
Sobota, 18 stycznia 2014, 7:32
Aktualizacja: 7:34
Autor: red.
Fot. użyczone
Noworoczne spotkania dla mieszkańców gminy Świdnica to już tradycja, zapoczątkowana kilkanaście lat temu. Każdego roku cieszą się coraz większym zainteresowaniem.. Za nami spotkania w Komorowie, Grodziszczu, Lutomi Dolnej, Lubachowie, Pogorzale, Lutomi Dolnej, Bystrzycy Górnej, Pszennie, Krzczonowie.

Jeszcze w grudniu 2013 roku sołectwo Komorów, jako pierwsze w okresie Narodzenia Pańskiego zorganizowało wigilijne spotkanie z mieszkańcami. W najbliższy weekend gospodarzami noworocznych spotkań będą sołectwa w Bojanicach, Mokrzeszowie, Witoszowie Dolnym, w a ostatnim tygodniu stycznia – sołectwa Lutomia Górna i Lutomia Dolna oraz Stachowice.

Gospodarze prześcigają się w pomysłach na urozmaicenie wspólnych spotkań. Dlatego też nie brakuje występów kolędników, prezentacji jasełek, śpiewania kolęd, czy też występów samych gospodarzy z bożonarodzeniowym przesłaniem. Na każdym z takich wydarzeń można zauważyć radość ze spotkań seniorów i mieszkańców. Seniorzy mają wtedy czas na rozmowę, wspólny pląs, śpiew a czasem nawet na kilka tańców.

- Życzę, aby Nowy 2014 Rok przyniósł zdrowie, spełnienie marzeń a także wszelką pomyślność – życzyła wójt gminy Teresa Mazurek wszystkim seniorom i mieszkańcom wsi.

Podczas noworocznych spotkań dzielono się opłatkiem i wznoszono noworoczne toasty, życząc sobie takiego samego spotkania w zdrowiu i takim samym gronie już za rok.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~widni 18-01-2014 16:56
Czy spotkanie noworoczne w Lutomi Dolnej jest za nami czy przed nami ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group