Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 938
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Noworoczne spotkanie powiatowej straży w Marcinowicach

Sobota, 7 lutego 2015, 10:45
Aktualizacja: 13:46
Autor: red.
Marcinowice: Noworoczne spotkanie powiatowej straży w Marcinowicach
Fot. użyczone
Tradycyjne spotkanie noworoczne ochotniczej i państwowej straży pożarnej powiatu świdnickiego odbyło się 30 stycznia w Marcinowicach. Była to okazja nie tylko do złożenia życzeń, ale także do podsumowania wydarzeń i dokonań w działalności państwowej i ochotniczej straży pożarnej w całym powiecie.

Jak podkreśla prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Świdnicy Alicja Synowska, ochotnicza i państwowa straż to jeden system, w którym obydwie struktury mają do wykonania swoje równie ważne zadania. – Przez to, że w naszym powiecie współpracujemy ze sobą na partnerskich zasadach, z powodzeniem udaje się rozwijać system ochrony przeciwpożarowej – mówi Alicja Synowska. – Nasi strażacy są profesjonalnie przygotowani do pełnienia swojej służby, robią to z oddaniem i pasją.

Podczas spotkania nie zabrakło komendanta zawodowej straży w powiecie świdnickim st. bryg. Tomasza Szuszwalaka. – Pragnę gorąco podziękować staroście, wójtom, burmistrzom, prezydentowi, Radzie Powiatu i radom poszczególnych gmin za bardzo dobrą współpracę i wsparcie dla straży pożarnej – mówił komendant. – Dzięki temu wyposażenie jednostek zarówno państwowej, jak i ochotniczej straży pożarnej jest na bardzo dobrym poziomie.

Jako gospodarz ziemi marcinowickiej, na terenie której odbyło się spotkanie braci strażackiej z powiatu, podziękowanie za ofiarną służbę oraz życzenia noworoczne złożył im także wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski. – Jestem niezmiernie dumny z tego, że Marcinowice goszczą tak znakomite osoby, które na co dzień troszczą się o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu – mówił wójt. – Pragnę z całego serca podziękować wam, druhny i druhowie, za to wszystko. Proszę przyjąć najlepsze życzenia noworoczne, abyście zrealizowali swoje plany i zamierzenia zarówno te strażackie, jak i osobiste.

W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście, których obecność świadczy o wielkiej przychylności i zrozumieniu dla potrzeb i zadań realizowanych przez straż pożarną. Zaproszenie druhen i druhów przyjęli: Jego Ekscelencja biskup świdnicki Ignacy Dec, kapelan strażacki diecezji świdnickiej ks. Marek Babuśka, poseł na Sejm RP Teresa Świło, senator RP Wiesław Kilian, asystentka posła na Sejm RP Roberta Jagły Adriana Lisowska, radny Sejmiku Województwa dolnośląskiego Zbigniew Szczygieł, wicestarosta Zygmunt Worsa, przewodniczący Rady Powiatu świdnickiego Krzysztof Sołtys, burmistrz miasta i gminy Strzegom Zbigniew Suchyta, burmistrz miasta i gminy Jaworzyna Śląska Grzegorz Grzegorzewicz, zastępca wójta gminy Świdnica Zbigniew Kanicki, zastępca prezydenta Świdnicy Marek Suwalski, zastępca wójta gminy Marcinowice Stanisław Leń, nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnica Jan Dzięcielski.

Jak zgodnie informują Alicja Synowska i komendant PSP Tomasz Szuszwalak, jednym z priorytetów na ten rok jest włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego jednostki OSP Tworzyjanów, która jest do tego odpowiednio przygotowana.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group