Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 604
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Noworoczne spotkanie w gminie Świdnica

Wiadomości: Gmina Świdnica
Sobota, 17 stycznia 2015, 8:45
Autor: red.
Fot. użyczone
Okres noworoczny w gminie Świdnica to tradycyjnie spotkania seniorów i organizacji pozarządowych, kół gospodyń i młodzieży. Wspólne spotkania są dla starszych ludzi znakomitą okazją do spotkania ze znajomymi, podzielenia się opłatkiem i wspólnego kultywowania polskich tradycji bożonarodzeniowych.

Jeszcze w grudniu 2014 roku sołectwo Burkatów, jako pierwsze zorganizowało wigilijne spotkanie z mieszkańcami. Za nami również spotkania w
Bystrzycy Górnej, Grodziszczu, Lutomi Dolnej, Bojanicach, Lubachowie, Boleścinie i Krzczonowie.

Każdej uroczystości towarzyszy prawdziwie świąteczna atmosfera, w której daje się wyczuć magię Świąt Narodzenia Pańskiego. Gospodarze prześcigają się w pomysłach, przygotowując programy artystyczne oraz smaczne potrawy. - Na każdym z takich wydarzeń można zauważyć radość ze spotkań seniorów i mieszkańców. Seniorzy mają wtedy czas na rozmowę i wspólne kolędowanie, które w polskiej tradycji trwa do 2 lutego – mówi wójt Teresa Mazurek.

Podczas noworocznych spotkań dzielono się opłatkiem i wznoszono noworoczne toasty, życząc sobie przede wszystkim zdrowia i pokoju na
świecie.

W najbliższy weekend gospodarzem noworocznego spotkania seniorów będzie sołectwo Pszenno, a 24 stycznia Witoszów Dolny, Opoczka oraz Bystrzyca Górna, Lutomia Górna oraz Lutomia Dolna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group