Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 872
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Noworocznie z przedsiębiorcami

Poniedziałek, 21 stycznia 2013, 0:39
Aktualizacja: 0:41
Autor: red.
Żarów: Noworocznie z przedsiębiorcami
Fot. UM Żarów
Podsumowanie minionego roku, plany na najbliższe miesiące i wreszcie zaproszenie do wspólnych przedsięwzięć. Burmistrz Żarowa Leszek Michalak w miniony piątek, 18 stycznia gościł u siebie przedsiębiorców z terenu gminy Żarów.

Na noworocznym spotkaniu w kawiarni Gminnego Centrum Kultury i Sportu w piątek 18 stycznia w miłej atmosferze rozmawiano o planach gminy Żarów na ten rok. Burmistrz przedstawił także lokalnym przedsiębiorcom najważniejsze wydarzenia i inwestycje minionego roku. W spotkaniu udział wzięli: prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park Urszula Solińska-Marek, przedstawiciele AKS Precision Ball Polska: Katsuya Arai i Barbara Zaborowska, przedstawiciele Daicel Safety Systems Europe: Dominika Ciara i Iwona Kosik, Łukasz Ziarnowski z Colorobbia Polska, Andrzej Kiszecki z Przedsiębiorstwa Wodno-Ściekowego, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie Waldemar Baranowski, przedstawiciele Kopalni Lapis w Łażanach: Paweł Rink i Leszek Ziajka, przedstawicielki kopalni w Siedlimowicach, przedstawiciele Banku Zachodniego we Wrocławiu, Michał Krawczyk z T&P Polska, Alicja Obrał z Polskiej Ceramiki Ogniotrwałej w Żarowie oraz Justyna Snopczyńska z Thermaflex Żarów. – Żarów jest taką gminą, w której działalność burmistrza jest inna, wyjątkowa, nie skupia się na pieniądzach, ale na ludziach. Przykładów takich miękkich działań, skierowanych do dzieci, do dorosłych mieszkańców gminy, dbania o to by można było tu miło spędzić czas, mogę wymienić wiele. My jako Invest-Park staramy się wspierać te działania. I Państwa też do tego zapraszam – mówiła podczas spotkania Urszula Solińsk-Marek.

Z propozycją takiego właśnie wspólnego przedsięwzięcia dla młodych mieszkańców gminy Żarów, wystąpił do przedsiębiorców, burmistrz Żarowa.

– To nie pierwsze działanie przedsiębiorców na rzecz mieszkańców gminy Żarów. Mam nadzieję, że i tym razem chętnie się Państwo włączyć w tę inicjatywę – mówił Leszek Michalak. – Myślę, że przy Państwa pomocy uda nam się wybudować w Żarowie, coś czego zdaniem młodych mieszkańców naszej gminy w Żarowie brakuje – skatepark.
W grudniu gmina przejęła teren obok Tesco pod budowę skaterparku. Ponadto pozyskała już także pierwsze pieniądze na jego budowę - 10 tysięcy złotych, które pokryją koszty projektu. O budowę skateparku w Żarowie wnioskowali radni Młodzieżowej Rady Miejskiej.

– Nasi młodzi radni przeprowadzili ankietę wśród młodych mieszkańców naszej gminy. Jej wyniki jednoznacznie wykazały, że to właśnie skateparku brakuje w Żarowie. Dlatego liczymy, że wspólnie z Państwem uda nam się zrealizować tę inwestycję – mówił burmistrz.

Noworoczne spotkanie uświetnił występ młodzieży z żarowskiego Gimnazjum im. Jana Pawła II. Na zakończenie wzniesiono noworoczny toast, a życzenia zgromadzonym złożył burmistrz Żarowa Leszek Michalak, prezes WSSE Invest-Park Urszula Solińska-Marek, przewodniczący żarowskiej Rady Miejskiej Tadeusz Pudlik oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie- gospodarz spotkania, Artur Adamek.

(Agnieszka Gryc, rzecznik prasowy UM w Żarowie)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group