Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 865
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Noworoczny koncert

Poniedziałek, 8 stycznia 2024, 7:29
Aktualizacja: 10:30
Autor: red
Świdnica: Noworoczny koncert
Fot. Gmina Świdnica
Okres noworoczny i wspólne kolędowanie to wyjątkowy czas, kiedy muzyka, tradycja i radość spotykają się, tworząc niepowtarzalną atmosferę. Podczas koncertu kolędowo–noworocznego z zespołem „Krywań” dźwięki noworocznych melodii niosły ze sobą radość, nadzieję na pokój na świecie i w naszych sercach oraz inspirację na Nowy 2024 Rok.

Noworoczne spotkanie w auli I LO w Świdnicy było doskonałą okazją do podziękowań za całoroczną współpracę mieszkańcom gminy Świdnica reprezentowanym przez sołtysów, rady sołeckie, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe, koła gospodyń, kluby seniora, ochotnicze straże pożarne. Życzenia i podziękowania ze sceny popłynęły od wójt gminy Teresy Mazurek, przewodniczącej Rady Gminy Reginy Adamskiej i zastępcy wójta Bartłomieja Strózika.

Po części oficjalnej wydarzenia przyszedł czas na cześć artystyczną. Uatrakcyjnił ją koncert w wykonaniu zespołu KRYWAŃ z Zakopanego. To najpopularniejszy i najbardziej reprezentatywny pośród zespołów folkowych, sławiących muzykę i pieśni Podhala, Orawy i Spisza. „Krywań“ - to synonim specyficznego stylu w muzyce góralskiej, to synonim dobrego smaku i mistrzowskiej aranżacji. Przeboje zespołu promują polską kulturę wsi, ukazują wieś podhalańską i jej życie, z miłościami, zwadami i zmartwieniami, swojskim krajobrazem. Przywiązanie do regionu, wierność tradycji, rodzinie, honor i uczciwość - to wartości, których zespół z Zakopanego zawsze był orędownikiem.

Ze sceny popłynęły tradycyjne kolędy i pastorałki, ale także pieśni o tematyce świątecznej w aranżacji na góralską nutę. Po zakończeniu części artystycznej każdy z uczestników otrzymał muzyczny krążek „Radość najpiękniejszych lat” z piosenkami Rozśpiewanych Dzieciaków Gminy Świdnica. Ten muzyczny materiał powstał podczas wakacyjnych warsztatów wokalnych w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie, pod kierunkiem Tadeusza Szarwaryna i Dariusza Jarosa.

Tegoroczne spotkanie noworoczne już za nami. Dziękujemy za Państwa obecność w tym ważnym dla naszej gminy wydarzeniu, a Gminnemu Ośrodkowi Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy i Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej za współorganizację wydarzenia. Raz jeszcze życzymy pełnego zdrowia i sukcesów Nowego 2024 Roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group