Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 718
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Nowości wydawnicze

Niedziela, 22 października 2023, 7:04
Autor: red
Strzegom: Nowości wydawnicze
Fot. UM Strzegom
Miło nam poinformować, że w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021–2025” – priorytet 3, kierunek interwencji 3.2. – „Zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych" – Zespół Szkół w Strzegomiu zakwalifikował się do projektu i otrzymał dofinansowanie w wysokości 15 tys. zł.

Z dotacji zakupiono do biblioteki szkolnej 215 książek na kwotę 7.555,1 zł i zestaw regałów o wartości 7.444,90 zł.

Zakup nowości wydawniczych oraz nowe wyposażenie wpłynęło na atrakcyjność szkolnej biblioteki, co jest widoczne w rejestrze wypożyczeń.

Z roku na rok biblioteka szkolna staje się miejscem realizacji nowych, ciekawych projektów edukacyjnych, w które angażuje się cała społeczność szkolna.

Pragniemy podziękować grupie młodzieży za zaangażowanie w czasie wakacji w prace remontowo-porządkowe. To dzięki ich zaangażowaniu, po czujnym okiem bibliotekarki Małgorzaty Kossak, szkolna biblioteka była gotowa do pracy wraz z pierwszym dzwonkiem lekcyjnym 1 września.

Podziękowania kierujemy do uczniów: Krzysztofa Zbyrowskiego, Kaspra Zarzyckiego, Kacpra Trzosińskiego, Natana Pieczarki, Zuzanny Swendrowskiej, Małgorzaty Zawiły i Edyty Jaszowskiej.

Oprócz cyklicznych działań promujących czytelnictwo w naszym środowisku szkolnym i lokalnym, zaplanowano w Zespole Szkół dodatkowe działania:

akcję „Poczęstuj się książką”
wystawę „ Kalendarz NPRC na rok 2023”
promocję filmu „Działamy razem NPRCZ 2023”


wystawę w bibliotece promującą zakupione książki z programu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group