Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 549
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nowy klub

Czwartek, 19 grudnia 2019, 7:17
Autor: red
Żarów: Nowy klub
Fot. UM Żarów
Klub Uczniowski „Tropic” – tak nazywa się nowy klub uczniowski, który od niedawna funkcjonuje w żarowskim Zespole Szkół.

Stworzyli go sami uczniowie, z pomocą nauczycieli i rodziców. Partnerami projektu, który realizowali uczniowie Zespołu Szkół są także dyrektor placówki Dorota Jasztal, Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego, burmistrz Leszek Michalak, Waldemar Weihs prezes Fundacji „MERKURY”, Starostwo Powiatowe w Świdnicy oraz Czesław Jakubiec Okna Yava. Sam pomysł stworzenia klubu zrodził się jeszcze na długo przed udziałem w konkursie, natomiast sam konkurs „Dolnośląska Akademia Samorządu 2019” okazał się ogromną szansą dla młodzieży na wykazanie się umiejętnościami w planowaniu, organizacji oraz zdobyciu części funduszy na rozwój projektu.

- Nie byliśmy pewni, że zostaniemy laureatami konkursu, ale stwierdziliśmy, że warto spróbować i powalczyć. Kiedy otrzymaliśmy informację, że udało nam się zostać laureatami konkursu, wówczas jakbyśmy dostali skrzydeł. Kolejne etapy tworzenia klubu okazały się nieco trudniejsze niż udział w konkursie. Najpierw rozmowa z nauczycielami i rodzicami, podczas której poprosiliśmy o możliwie wsparcie ze strony grona pedagogicznego i rodziców. Kolejnym etapem było spotkanie z Burmistrzem Miasta oraz rozmowa z przedstawicielem Starostwa Powiatowego ze Świdnicy w celu uzyskania środków finansowych na wymianę okna w pomieszczeniu powstania klubu, które było niezbędnym elementem do jego powstania. Spotkanie okazało się owocne i udało się nam otrzymać pieniądze na zakup i wymianę okna. Jedna z nauczycielek zaproponowała zorganizowanie palet, z których stworzyliśmy meble do klubu, rodzice uczniów naszej szkoły pomogli znaleźć firmę, która po bardzo niskich kosztach sprzedała nam nowe okno, a obróbką końcową zajął się rodzic naszego kolegi. Jedna z mam zaoferowała i uszyła pokrycia na materace. Ze środków, które otrzymaliśmy jako laureaci konkursu dokonywaliśmy zakupów, które miały pozwolić na samodzielne wykonanie drobnych prac remontowo-budowlanych w pomieszczeniu oraz udekorowanie naszego klubu. Sami przygotowaliśmy pomieszczenie na klub, spotykaliśmy się w soboty i wspólnie uprzątnęliśmy z pomieszczenia stare meble, zbiliśmy kafelki, położyliśmy gładź, zagruntowaliśmy i pomalowaliśmy ściany, z pomocą ojca naszego kolegi założyliśmy nowe włączniki, gniazdka do prądu i zmieniliśmy oświetlenie. Nasza praca nie była łatwa, ale efekt przeszedł nasze oczekiwania. Jesteśmy dumni z miejsca, które stworzyliśmy. Tam możemy odpocząć i miło spędzić czas – opowiadają uczniowie Zespołu Szkół w Żarowie.

Zwieńczeniem akcji była konferencja podsumowująca projekt „Dolnośląska Akademia Samorządu 2019” w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Uczniowie Zespołu Szkół odebrali od marszałka Cezarego Przybylskiego oraz Waldemara Weihsa prezesa Fundacji „MERKURY” certyfikaty.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group