Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 560
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowy Klub Seniora

Piątek, 11 czerwca 2021, 13:59
Autor: red
Świdnica: Nowy Klub Seniora
Fot. UM Świdnica
Malarstwo, taniec, pilates czy wycieczki nordic walking, to zajęcia w których już od kwietnia biorą udział seniorzy z Kraszowic. W środę, 9 czerwca oficjalnie i uroczyście otwarto najmłodszy na terenie Świdnicy Klub Seniora, który powstał z inicjatywy i na wniosek mieszkańców dzielnicy. Prowadzony jest on przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

- W zajęciach uczestniczą nie tylko mieszkańcy Kraszowic ale także Zarzecza czy Osiedla Młodych, którzy twierdzą, że jest to już wspaniale i ciepłe miejsce, w którym mogą rozwijać swoje talenty i spędzać czas w gronie przyjaciół – mówi Anna Kędzierska-Klęsk, kierownik Klubu Seniora.

W wydarzeniu udział wzięli: prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, zastępca prezydent, Jerzy Żądło, dyrektor MOPS, Violetta Kalin, przewodniczący Rady Seniorów, Marian Wilczyński, prezes Świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Wiesław Łabęcki i jego zastępczyni Krystyna Lasek oraz prezes Kraszowickiego Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich, Eugeniusz Grabowski.

- Prężnie działające kluby seniora, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Dzienny Dom „Senior-Wigor” to placówki, w których bywam i spotykam coraz większe grono świdnickich seniorów. Kolejnym miejscem spotkań i ciekawych zajęć będzie klub przy ul. Malinowej. Mieszkańcy Kraszowic zyskali nowe, wielopokoleniowe centrum kulturalne - to filia biblioteki i Klub Seniora, które mam nadzieję będą służyć wszystkim mieszkańcom dzielnicy – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Klub dysponuje ponad 80-metrową przestrzenią. Będzie czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00. W zajęciach uczestniczyć będą osoby, które ukończyły 60 lat, są nieaktywne zawodowo i mieszkają w Świdnicy.

- Taniec, joga, pilates, warsztaty manualne czy też kulinarne, spotkania z psychologiem – to tylko niektóre z planowanych zajęć, które już odbywają się w Klubie. Nasi seniorzy będą mieli okazję m. in. do nawiązania nowych znajomości, spędzenia czasu w miłej atmosferze, poprawy sprawności fizycznej, rozwijania zainteresowań i nabycia nowych umiejętności – mówi Violetta Kalin, dyrektor MOPS w Świdnicy.

Zakres prac obejmował rozbudowę, przebudowę i zmianę sposobu użytkowania budynku handlowego na klub seniora i miejską bibliotekę publiczną. Budynek zyskał nową elewację. Przebudowano instalację wodociągową, kanalizację sanitarną, centralnego ogrzewania, a także elektryczną. Wykonano nowy chodnik, trawnik oraz przyłącza kanalizacji deszczowej.

Łącznie koszt prac to ponad 1 milion 100 tysięcy złotych, w tym remont Klubu Seniora to około 460 tys. zł. Wykonawcą zadania był Zakład Ogólnobudowlany „REMECO” Spółka Jawna Roman Waszczuk & Tomasz Waszczuk z Wilkowa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group