Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 1000
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowy komendant Straży Miejskiej w Świdnicy

Środa, 5 grudnia 2018, 9:47
Aktualizacja: 9:49
Autor: red
Świdnica: Nowy komendant Straży Miejskiej w Świdnicy
Fot. Wiktor Bąkiewicz/UM Świdnica
4 grudnia 2018 roku prezydent Beata Moskal–Słaniewska powołała na stanowisko Komendanta Straży Miejskiej w Świdnicy Marka Fiłonowicza, dotychczasowego dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Marek Fiłonowicz posiada wykształcenie wyższe oraz studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa w działaniach administracji publicznej. Ze Strażą Miejską w Świdnicy związany był zawodowo przez 26 lat, pracował na stanowisku strażnika, starszego inspektora kierowania służbą dyżurną oraz kierownika Referatu Prewencji.

- Dokładnie pamiętam poszczególne etapy funkcjonowania tej formacji, dobre i złe strony jej transformacji. Niemniej jednak zawsze postrzegam ją w kategorii takich instytucji, które są niezbędnymi, by mogło funkcjonować nowoczesne państwo, w którym przestrzegane jest prawo, a obywatel czuje się bezpiecznie. Oczywiście jest jeszcze wiele do zrobienia w tej i innych kwestiach, ale patrząc wstecz można odnieść wrażenie, że dużo się zmieniło i to na lepsze. Wraz z przedwcześnie zmarłym komendantem św. p. Janem Łętowskim - wspólnie pracowaliśmy nad tym, by Straż Miejska była przyjazna mieszkańcom i współpracowała ze społecznością lokalną. I to się chyba udało, każdego roku coraz więcej mieszkańców naszego miasta zwraca się do strażników o pomoc i ją otrzymuje – mówi Marek Fiłonowicz, komendant Straży Miejskiej w Świdnicy.

Główne zadanie, które stawia przed sobą nowy komendant, to dbanie o porządek i bezpieczeństwo w naszym mieście. Straż powinna być bliższa mieszkańcom, a jej działania skuteczne i widoczne.

- Bardzo ważną rolą Straży Miejskiej są działania prewencyjne i edukacyjne. Pan Marek Fiłonowicz jest osobą, która tak właśnie rozumie misję tej instytucji – dodaje prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Jednocześnie stanowisko dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy powierzone zostało dotychczasowemu starszemu inspektorowi Straży Miejskiej w Świdnicy – Jackowi Budziszewskiemu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group