Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 824
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nowy nabytek

Wtorek, 9 lipca 2019, 13:05
Autor: red
Żarów: Nowy nabytek
Fot. UM Żarów
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie będzie wykorzystywał w swojej pracy specjalistyczny pojazd do udrażniania kanalizacji.

Nowy nabytek to używany samochód Iveco wyprodukowany w 2010 roku wyposażony w nowe urządzenie ssąco-ciśnieniowe typu Combi.

Na zakup samochodu został rozpisany przetarg, w styczniu żarowska spółka podpisała umowę z wyłonionym wykonawcą na dostawę używanego pojazdu specjalistycznego do udrażniania kanalizacji z systemem odzysku wody typu WUKO. Umowę na zakup pojazdu podpisał jeszcze ówczesny prezes ZWiK Waldemar Baranowski. Koszt zakupu samochodu to kwota 180.318,00 złotych.
- Stary sprzęt po wielu latach eksploatacji był już bardzo mocno wysłużony. Służył nam tylko do czyszczenia kanałów. Nowy pojazd posiada dwie funkcje: czyszczenie kanałów oraz odsysanie osadu. To dla nas bardzo ważne, ponieważ system kanalizacyjny gminy się rozrasta. Powstają nowe sieci kanalizacyjne oraz przepompownie ścieków. W tej chwili mamy ich kilkanaście, a docelowo będzie ich kilkadziesiąt. Część ssąca będzie także używana do odsysania osadów z przepompowni ścieków – mówi Krzysztof Bób Mistrz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie.

Zakup pojazdu przyczyni się do zapewnienia niezawodnego działania sieci kanalizacyjnych oraz przepompowni i tłoczni ścieków zlokalizowanych na terenie gminy Żarów. Pojazd został zakupiony ze środków własnych Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group