Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nowy oddział pulmonologiczny w Wałbrzychu

Piątek, 14 czerwca 2013, 14:21
Aktualizacja: 14:23
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Nowy oddział pulmonologiczny w Wałbrzychu
Fot. Robert Bajek
Zakończyły się prace budowlane na nowym oddziale pulmonologicznym przy Specjalistycznym Szpitalu im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Obecnie zakupywane i instalowane będzie wyposażenie. Pierwsi pacjenci trafią na oddział na początku grudnia br. Po oddziale oprowadzał zebranych prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Zwiedzanie oddziału rozpoczęło się od wizyty w nowoczesnej, komfortowej sali dializ, gdzie jednocześnie zabiegowi może być poddanych kilkunastu pacjentów. Cały oddział jest zbudowany z najnowocześniejszych materiałów, posiada bardzo dobrą termoizolację i klimatyzację, będzie też wyposażony we wszelkie niezbędne systemy najnowszej generacji.

Trwają pracę nad nową listą zakupów niezbędnego wyposażenia. Pierwotna, powstała dwa lata temu lista musi być aktualizowana i modyfikowana ze względu na zmiany cen. Planowany jest zakup najnowocześniejszego sprzętu, tak aby był to najnowocześniejszy oddział pulmonologiczny na Dolnym Śląsku.

- Mamy szpitalną służbę zdrowia na poziomie jednym z najwyższych w Polsce a w niektórych dziedzinach jest to absolutnie europejski poziom. Nie mamy się absolutnie czego wstydzić. Rzadko który szpital w Europie ma takie warunki. Patrząc na nasze miasto, jakie mamy przed sobą wyzwania, patrząc na drogi, mieszkania, sieć wodociągową i kanalizacyjną to chciałbym, żeby wszystko chociaż w połowie wyglądało tak jak nasze szpitale. A mamy plany dalszego rozwoju – powiedział prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Nowy kompleks to koszt około 30 milionów złotych, z czego 19 milionów to środki europejskie a pozostała kwota pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego i ze środków własnych szpitala.

- Jako prezydent mogę powiedzieć, że ten oddział da kolejnych kilkadziesiąt nowych miejsc pracy. Przy budowie oddziału pracowały głównie wałbrzyskie firmy – powiedział prezydent Roman Szełemej.

W planach jest również budowa centrum rozwoju naukowo-medycznego. Drogi dojazdowe i sieci przesyłowe są już doprowadzone na miejsce przyszłej budowy. W budynku będą się mieściły sale wykładowe, pracownie i laboratoria.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group