Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 729
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowy parking na Osiedlu Młodych

Sobota, 27 sierpnia 2011, 12:14
Aktualizacja: 12:17
Autor: GrA
Świdnica: Nowy parking na Osiedlu Młodych
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Ruszyła budowa parkingu przy ul. kard. Stefana Wyszyńskiego. Parking docelowo pomieści ponad 130 samochodów. W ubiegłym roku rozpoczął się I etap tego zadania – wydzielono miejsce na parking, wykonano wjazd i część drogi manewrowej. W tym roku będzie udostępnionych 28 miejsc parkingowych w tym 6 dla osób niepełnosprawnych oraz dokończona zostanie droga manewrowa.

Wartość prac, które wykonuje firma Dabro-Bau z Opoczki, to nieco ponad 75 tys. zł. Zakończenie robót zaplanowano na koniec września.
- Na początku lipca miasto zakończyło budowę parkingu na 36 miejsc przy ul. Henryka Brodatego na os. Zawiszów, w centrum miasta natomiast przybyło nowych miejsc po przebudowie pl. św. Małgorzaty. – mówi Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta miasta. - Jeszcze w tym roku planujemy urządzenie parkingu pomiędzy ul. Piotra Skargi, a nowymi budynkami mieszkalnymi na os. Zarzecze. Parkingi to ważny temat. Powstał dokument, który jest wynikiem kompleksowego podejście do tego zagadnienia. Omówimy go na najbliższej sesji Rady Miejskiej. – zapowiada Pałac. W ostatnich latach samo miasto oddało do użytku ok. 250 miejsc parkingowych. Tegoroczne działania powiększają tę liczbę.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group