Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1325
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowy parking przy Słobódzkiego

Czwartek, 7 kwietnia 2022, 17:45
Autor: red
Świdnica: Nowy parking przy Słobódzkiego
Fot. UM Świdnica
Przy ulicy Mieczysława Kozara–Słobódzkiego w Świdnicy trwa ostatni etap inwestycji Świdnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Teren wokół budynku i obok, przy dawnym gimnazjum oraz w okolicach sklepu Delikatesy zostanie zagospodarowany.

Powstanie parking na 41 samochodów (37 miejsc standardowych i 4 dla osób niepełnosprawnych) wraz z drogą wewnętrzną, oświetleniem, odwodnieniem oraz nasadzeniem zieleni. Zadanie realizuje wyłoniona w przetargu firma Hypmar z Modlęcina. Jego koszt to ponad 1 milion złotych.

Obecnie wykonywana jest nowa kanalizacja deszczowa. Prace potrwają do końca czerwca tego roku, kiedy do użytku oddawany będzie budynek ŚTBS.

- Poprawi to na pewno komfort życia mieszkańców, którzy w ostatnich dwóch latach z cierpliwością znosili utrudnienia wynikające z prowadzonej budowy. Zgodnie z założeniami cały kwartał odzyskany przez miasto zostanie zagospodarowany, a największą "wartością dodaną" dla wszystkich mieszkańców Osiedla Młodych będzie nowa, piękna siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Klub Seniora – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Przypomnijmy, że budynek ŚTBS przy ul. Mieczysława Kozara-Słobódzkiego 19 to nowoczesny obiekt mieszkalno-usługowy. Znajdzie się w nim 45 mieszkań oraz 65 miejsc postojowych w garażu podziemnym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group