Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 1068
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nowy plac zabaw

Piątek, 26 listopada 2021, 9:07
Autor: red
Świdnica: Nowy plac zabaw
Fot. UM Świdnica
Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy mogą już bawić się na nowym placu zabaw.

Symbolicznego oddania uczniom do dyspozycji kolorowego i bezpiecznego miejsca zabaw dokonali w środę, 24 listopada zastępca prezydent Świdnicy, Szymon Chojnowski oraz dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego, Tadeusz Niedzielski. W uroczystości uczestniczyli również miejscy radni.

- Uczniowie w komfortowych warunkach mogą rozwijać swoją aktywność fizyczną. Najważniejsze jest oczywiście ich bezpieczeństwo, dlatego też projektując plac zabaw brano pod uwagę zakup urządzeń certyfikowanych i najlepszej jakości. Barwne i estetyczne elementy mam nadzieję sprawią, że najmłodsi uczniowie z chęcią i radością będą trenować tutaj wszystkie swoje zmysły i pozbywać się nadmiaru energii – mówił prezydent, Szymon Chojnowski.

Wykonano plac zabaw o nawierzchni bezpiecznej z mat przerostowych o powierzchni 235 m2 oraz częściowe jego ogrodzenie. Wśród zamontowanych urządzeń znalazły się m.in.: huśtawka, zjeżdżalnia, sześciokąt wielofunkcyjny z linami i ścianką wspinaczkową, karuzela oraz drabinka pozioma.

Wykonawcą zadania była wyłoniona w drodze przetargu firma z Chorzowa - Grupa Saternus S.A. Koszt inwestycji to ponad 150 tysięcy złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group